رئیس قوه قضاییه:

اقدامات خلاقانه برای وحدت اسلامی صورت گیرد

اقدامات خلاقانه برای وحدت اسلامی صورت گیرد رئیس قوه قضاییه گفت: باید اقدامات خلاقانه در زمینه وحدت اسلامی صورت گیرد و با بهره گیری از همه صاحبنظران و صاحبان اندیشه و خرد كار دنبال شود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر دوشنبه در مراسم اختتامیه سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با تبریک میلاد مسعود پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع)، پیام تقارن زمانی این دو ولادت در دو مقطع مختلف را یاد شده قرار داد و اضافه کرد: معنا و مفهوم این تقارن این است که مسیر هدایت، مسیری است که باید همیشه سالک طریق حق، آنرا گم نکند.
وی با اعلان اینکه رسول گرامی اسلام جلوه اخلاق و مهرورزی و همه ارزش های انسانی است، افزود: دینی که او برای بشر آورده است، می تواند همه شئون زندگی انسان معاصر را اداره کند و امر دین، دنیا، آخرت، مادیات، معنویات و در یک کلمه سعادت انسان را در دنیا و آخرت رقم بزند.
رئیس قوه قضاییه گفت: اگر شخصیت او شناخته و پرچمداری او برای ارائه دین و سعادت انسان خوب معرفی شود، حقیقتا انسان راه نجات را یافته است و در میانه همه آفت ها و تهدیدها می تواند خودرا حفظ کند.
رئیسی با اعلان اینکه سبک زندگی نبوی بهترین زندگی برای انسان معاصر است، به برگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی و نقش آن در کوشش برای تبیین مسئله وحدت اشاره نمود.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله تسخیری، رئیس پیشین شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب، برای حجت الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب آرزوی توفیق کرد.
رئیس قوه قضاییه با اعلان اینکه موضوع وحدت بسیار مهم و راهبردی و راهبردی است، اظهار داشت: پس از جنگ جهانی دوم و شکل گرفتن جهان دو قطبی در شرق و غرب و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آنچه نظام سلطه در مقابل خود می دید، قدرت اسلام بود.
رئیسی اشاره کرد: در یک بررسی در دانشکده های مسئول بررسی موضوعات سیاسی واجتماعی و فرهنگی جهان، به این نکته رسیدند که تنها قدرتی که در مقابل سلطه گری نظام سلطه، قدرت ایستادن دارد و این ظرفیت در آن موجود است که نگذارد نظام سلطه به منافعش نائل شود، قدرت اسلامی است.
ادامه دارد...1399/08/12
19:18:55
5.0 / 5
819
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است