لیست آثار رسیده به دبیرخانه جایزه جلال منتشر گردید

لیست آثار رسیده به دبیرخانه جایزه جلال منتشر گردید لیست كتاب های رسیده به سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از طرف دبیرخانه این رویداد ادبی منتشر گردید.به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، لیست کتاب های رسیده به سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد در چهار گروه رمان و داستان بلند، مستندنگاری، نقد ادبی و مجموعه داستان کوتاه (بر اساس حروف الفبای نام ناشر) دسته بندی شده اند. طبق روال دوره های گذشته، اطلاعات مربوط به آثار منتشرشده در سال ۱۳۹۸ از موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران بعنوان مرجع رسمی اعلام آمار کتاب های پخش شده، دریافت شده است. همین طور همزمان با انتشار فراخوان، طی مکاتباتی با مراکز نشر، فراخوان جایزه اطلاع رسانی شده بود.

بر اساس اعلام دبیرخانه، لیست کتاب های دریافت شده بوسیله وب سایت رسمی جایزه ادبی جلال آل احمد قابل دسترسی است.

بر پایه این خبر، داوری آثار از میان کتاب هایی که در سال ۱۳۹۸ برای اولین بار در یکی از حوزه های رمان و داستان بلند، مستندنگاری، نقد ادبی و مجموعه داستان کوتاه در ایران انتشار یافته باشند، انجام می شود.

جایزه ادبی جلال آل احمد یک جایزه ادبی دولتی است که بمنظور معرفی آثار برگزیده ادبیات داستانی در ایران پایه گذاری شده و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۷ اولین دوره خودرا در سال روز تولد آل احمد شروع کرد. این جایزه از آن سال بدون وقفه ادامه داشته و هر سال هم زمان با سالروز تولد جلال آل احمد، با انتخاب کتاب های برگزیده به کار خود اختتام می دهد.

ابراهیم محمد حسن بیگی، حمید حسام، محمدرضا شرفی خبوشان، مصطفی جمشیدی، علی چنگیزی، ابوالفضل حری، مرتضی سرهنگی، مریم مشرف و محمدرضا بایرامی اعضای هیئت علمی این جایزه امسال هستند و ابراهیم محمد حسن بیگی بعنوان دبیر علمی و مصطفی راضی جلالی بعنوان دبیر اجرائی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شده اند.
تصویب شیوه نامه اجرائی و نیز انتخاب هیئت داوران چهار بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه، نقد ادبی و مستندنگاری از عمده ترین وظایف هیئت علمی جایزه ادبی جلال آل احمد است.


1399/08/19
14:49:42
5.0 / 5
1302
تگهای خبر: ادبیات , فرهنگ , كتاب , مستند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است