چهار كتاب تاب آوری ترجمه و منتشر گردید

چهار كتاب تاب آوری ترجمه و منتشر گردید ایرنا- همزمان با هفته كتاب و كتابخوانی، چهار كتاب «تاب آوری زنان»، «پزشك تاب آور»، «پروژه بین المللی تاب آوری» و «هنر برای تاب آوری» منتشر و روانه بازار شد.


«محمدرضا مقدسی» یکی از مترجمان این کتاب ها روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تاب آوری را عبور موفقیت آمیز از شرایط نامناسب و ناملایمات روزگار توصیف کرد و اضافه کرد: انسان با خردورزی و غلبه بر چالش ها توانایی تعیین سرنوشت خویش را دارد و شرایط بد نباید انسان ها را قربانی خود کند.
مدیر تیم تخصصی تاب اوری در انجمن ازدواج و خانواده کشور، تمدن بشری را نتیجه تعقل، حکمت، معنویت و در یک کلام رفتار تاب آورانه دانست و افزود: اگر انسان موجود تاب آوری نبود با نخستین چالش در زندگی از پای درمی آمد و نسل بشر منقرض می شد.
در ادامه مختصری از چهار کتاب تازه انتشار یافته را می خوانید:
تاب آوری زنان: کتاب تاب آوری زنان نوشته «پاتریشیا اگورمن» باترجمه محمدرضا مقدسی و عفت حیدری در ۳۵۶ صفحه و قیمت ۵۵ هزار تومان توسط انتشارات جوانه رشد منتشر و روانه بازار شده است.
نویسنده در این کتاب که هفت گام را برای افزایش تاب آوری زنان ترسیم کرده است، به سه سوال اساسی در زمینه تاب آوری زنان پاسخ می دهد؛ وی روشن می سازد که زنان بعد از گذراندن روزهای سخت و مشکلات ناشی از چگونه امکان دارد قربانی تفکراتی نادرست می شوند.
عمده ترین مطالبی که در این کتاب مورد توجه است شناسایی افکار و باورهایی که مانع تاب آوری و توانایی زنان است و همینطور شناخت تاب آوری بعنوان سلاح کارسازی برای مقابله با مشکلات و برنامه ای روزانه برای تدارک و تأمین تاب آوری مطرح گردیده است.
رها شدن از ذهینت های منفی، چگونگی جلب حمایت های اجتماعی و محیطی برای تواناتر شدن و توسعه تاب آوری، تاکیداتی بر الگوها و چگونگی استفاده از تاب آوری، آشنایی با منابع و ریشه های تاب آوری، توجه به ظرفیت های خانوادگی و معنایابی در بحران و خردورزی، توجه به الهامات و آیات الهی، قانونمندی و زیست معقول و نقش آن در تاب آوری و تاکید بر عفاف و صیانت از سلامت در روابط عاطفی و خودباوری و نگرش مثبت به مشکلات، از دیگر مطالبی است که در این کتاب به آن اشاره شده است.
پزشک تاب آور: حرفه پزشکی در واقع مسابقه دو استقامت (ماراتن) است. سالهای سال گوش به زنگ بودن و فشارهای کاری ظاهرا بی انتها امکان دارد روی سلامتی پزشکان اثر بگذارد. کتاب حاضر برای کسانی به رشته تحریر درآمده است که برای دستیابی به تعادل و نوعی معیار شادکامی میان عوامل استرس زا که به نظر می آید سال به سال رو به افزایش است، تلاش می کند.
کتاب پزشک تاب آور راهنمای مدیریت استرس برای پزشکان و پیراپزشکان با ترجمه محمدرضامقدسی و عفت حیدری و توسط انتشارات رشد در هزار نسخه، ۱۴۸ صفحه و به قیمت ۲۵ هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
پروژه بین المللی تاب آوری: پروژه بین المللی تاب آوری (IRP) از روش های متنوعی در تحقیق و پژوهش جهت بررسی ابعاد زندگی کودکان و نوجوانان بهره برده است که به آنها در مقابله با خیلی از چالش های پیشروی کمک کرده است، این پروژه جهانی به چگونگی کنار آمدن جوانان از دیدگاه سایرین در جوامع مورد مطالعه در سرتاسر گیتی می پردازد.
پروژه بین المللی تاب آوری با پژوهشگران و سازمان های جامعه محور در قاره های پنجگانه و بیشتر از ۲۵ جامعه محلی همکاری کرده است ؛ گزارش اصلی این پروژه بر مبنای کار با کودکان و نوجوانان در یازده کشور در پنج قاره جهان و نخستین مجریان آن است.
کتاب پروژه بین المللی تاب آوری باترجمه محمدرضامقدسی و جواد طلسچی یکتا توسط انتشارات سخنوران در ۹۸ صفحه و به قیمت ۳۲ هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
هنر برای تاب آوری: کتاب هنر برای تاب آوری با ترجمه محمدرضا مقدسی و شقایق هاشمی شکفته توسط انتشارات پروچستا در ۶۳ صفحه به همراه یک جدول چارچوب تاب آوری، به قیمت ۳۹ هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.
این کتاب برای هنرمندان علاقمند به تاب آوری سفارش می شود، هنرمندان و مربیانی که در حوزه های مختلف هنری مشغول بکار هستند، تا نگاهی ویژه به تاب آوری کودکان و نوجوانان، هنرجویان و فعالیت هنری در توسعه تاب آوری داشته باشند.
در کتاب هنر برای تاب آوری تکنیک و ابزارهای مورد نیاز این فعالیتهای هنری معرفی شده است که می تواند برای والدین، معلمین، مربیان هنر، درمانگران، مشاوران و مددکاران اجتماعی، اهالی مدرسه و مهدکودک، تسهیلگران، سازمان های دولتی و غیردولتی که با کودکان کار می کنند بویژه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موثر باشد.
تکنیک های چندگانه ای معرفی شده در کتاب هنر برای تاب آوری منبع الهام و یا تلنگری باشد به خلاقیت تسهیلگران و مربیان تا در طراحی روش هایی متناسب با منابع و موانع خود بهتر عمل کنند.
با توجه اینکه کتاب هنر برای تاب آوری اولین گام در این حوزه بشمار می آید در ابتدا به تعریفی از تاب آوری و توضیحاتی در این مورد برای آن دسته از نوآموزان که تازه با این مبحث آشنا شده اند وعلاقه مند به مطالعه بیشتر در مورد تاب آوری و تاثیرات آن در زندگی هستند پرداخته شده است.
خوانندگان همینطور با قوانینی برای تسهیل گران، روشهای اعمال چارچوب تاب آوری در فعالیتهای هنری، تکنیک های هنری برای هر کدام از مولفه های تاب آوری، توسعه تاب آوری از راه هنرهای مشارکتی و چگونگی پیشبرد جلسات گروهی مطالبی است که در کتاب هنر برای تاب آوری آشنا می شوند.منبع:

1399/08/26
20:13:40
5.0 / 5
1103
تگهای خبر: تخصصی , زندگی , سازمان , طراح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است