همراه با انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول؛

آمارهایی از انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات

آمارهایی از انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات جزئیات شركت كنندگان در مرحله اول انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات كه در امتداد شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات، انتشار یافته آمار خواندنی در اختیار مخاطبان قرار می دهد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، انتشار گزارش آماری شرکت کنندگان با جزئیات قابل انتشار که در امتداد قانون انتشار و دسترسی ازاد به اطلاعات، ساعتی پس از اختتام مرحله اول، روی سایت سامانه جامع رسانه ها انجام شد، اطلاعات جالب و خواندنی به دست می دهد.
نخستین شرکت کننده در انتخابات ۲۰ آبان، مدیر روزنامه اقتصاد آینده است که تنها ۲۰ ثانیه پس از آغاز انتخابات، رای خودرا ثبت کرده است. همین طور پایگاه خبری دستچین نیوز و فصلنامه علوم حرکتی و رفتاری اولین رای دهندگانی هستند که در دقیقه نخست رای گیری، در انتخابات شرکت کردند.
طبق گزارش آماری پخش شده، ۱۴۴ مدیر مسئول در ۱۰ دقیقه ابتدایی انتخابات رای داده اند که ۳۳ نفر از آنها مدیران مسئول زن هستند.
خبرگزاری های سلامت، تسنیم، کردپرس و رضوی در نیم ساعت نخست انتخابات رای داده اند. در همین زمان، ۴۰ روزنامه نیز رای خودرا در سامانه ثبت کرده اند.
با وجود اینکه پدرام پاک آیین، در آخرین ساعت رای گیری، رای خودرا ثبت کرده، مهدی رحمانیان نفر دوم مرحله نخست، رای خودرا در دقیقه دوم انتخابات ثبت کرده تا نخستین نامزدی باشد که زودتر از باقی ۱۱۶ نامزد، رای خودرا ثبت کرده است.
نکته قابل تامل و جنجالی برخی شایعات پیرامون انتخابات، آی پی شرکت کنندگان است که به تفکیک با زمان حضور در انتخابات در این جدول، درج شده است. بیشترین تکرار آی پی با ۱۷ رای، مربوط به یک موسسه مطبوعاتی است و پس از آن ۱۱ و ۱۴ آی پی تکراری مربوط به رسانه های یک استان است که احیانا به صورت جمعی با بهره گیری از سیستم خانه مطبوعات رای داده اند.
جدول آماری انتشار یافته از مرحله اول انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، اطلاعات جالب توجهی در اختیار پژوهشگران و البته خبرنگاران می گذارد که مطالعه آن خالی از لطف نیست.
مرحله دوم انتخابات سه شنبه جاری، ۴ آذر با حضور تمام نامزدها و واجدین شرایط به صورت الکترونیک و بوسیله سامانه جامع رسانه های کشور به آدرس e-rasaneh.ir برگزار می گردد.


1399/09/01
16:11:11
5.0 / 5
1080
تگهای خبر: سیستم , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است