گالری گردی در ایام آلوده تهران!

گالری گردی در ایام آلوده تهران! به گزارش آبی طرح در روزهایی که به جهت افزایش شیوع کرونا در کشور، خیلی از مراکز فرهنگی و هنری تعطیل هستند، بعضی از گالری ها با برگزاری نمایشگاه های هنری به فعالیتشان ادامه می دهند و البته برخی هم ترجیح داده اند که در شرایط فعلی، نمایشگاه های آنلاین برگزار کنند یا اینکه تعطیل بمانند.


در همین راستا این گزارش ایسنا، مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

********

«تکه هام» در گالری سیحون
نمایشگاه انفرادی نقاشی با آثاری از فراز ناصرشریف و با عنوان «تکه هام» روز جمعه (۱۹ دی ماه) در گالری سیحون افتتاح می شود و تا اول بهمن هم ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه هنری در ایام زوج از ساعت ۳ تا ۷ بعدازظهر و جمعه ها از ۴ تا ۸ پس از ظهر فراهم گشته است. داشتن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است.
گالری سیحون در خیابان وزرا، کوچه چهارم واقع شده است.

نمایشگاهی از پوسترهای شهید فخری زاده
همزمان با چهلمین روز شهادت دکتر محسن فخری زاده، نمایشگاهی از آثار طراحی پوستر در موزه هنرهای معاصر فلسطین بر پا می شود.
در نمایشگاه «فخر مشهود» ۴۰ پوستر با مضمون شهادت دانشمند شهید، محسن فخری زاده، با همکاری حوزه هنری در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. این پوسترها دربرگیرنده آثار تعدادی از هنرمندان گرافیست سراسر کشور است.
این نمایشگاه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در موزه فلسطین و همزمان به صورت مجازی در وب گاه فرهنگستان هنر به نشانی www.honar.ac.ir، عصر چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، از ساعت ۱۶ برپا خواهد شد.
علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه «فخر مشهود» می توانند تا ۲۵ دی ۱۳۹۹، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۸، و روزهای پنج شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۵، به موزه فلسطین به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان بزرگمهر، خیابان برادران شهید مظفر، شماره ۷۴، رجوع کنند.
«گلگون خاک» در گالری دستان
نمایشگاه انفرادی «گلگون خاک» با آثاری از سام سمیعی تا ۲۶ دیماه در گالری دستان +۲ برگزار است.
فرصت بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها و یکشنبه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ فراهم گشته است.
گالری زیرزمین دستان در خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ واقع شده است.
«نقاشی ممنوع» در گالری طراحان آزاد
نمایشگاه انفرادی با آثاری از عباس اکبری و با عنوان «نقاشی ممنوع» تا ۲۲ دیماه در گالری طراحان آزاد برگزار است.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است.
گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.

«اندرونی/بیرونی» در گالری اعتماد
نمایشگاه انفرادی نقاشی مجتبی طباطبایی روز جمعه (۱۹ دی ماه) در گالری اعتماد افتتاح می شود و تا ۳۰ دیماه هم ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم گشته است.
گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ واقع شده است.نمایش ۱۴ نقاشی درباره «آل علی علیهم السلام»
نمایشگاه «آل علی علیهم السلام» با نمایش آثار نقاشی حسن روح الامین در فرهنگسرای نیاوران در حال برگزاری است. در این نمایشگاه آثاری چون «معرکه آب»، «لصحاب کساء»، «دیر راهب»، «ابد والله» و «معراج» به معرض نمایش گذاشته می شوند.
نمایش و فروش آثار نمایشگاه «آل علی علیهم السلام» از ساعت ۱۶ الی ۱۹ روز جمعه (۱۲ دی ماه) افتتاح و تا ۲۵ دی ادامه خواهد داشت. نمایشگاه در ایام بعد از افتتاحیه از ساعت ۱۰ الی ۲۰ و روزهای تعطیل ۱۴ الی ۲۰ برای بازدید عموم برقرار است.
علاقه مندان می توانند به مدت ۱۴ روز برای بازدید از این نمایشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی به فرهنگسرای نیاوران واقع در انتهای خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران رجوع کنند.
«عدم تشخیص موقعیت» در پروژه های آران
نمایشگاه انفرادی «عدم تشخیص موقعیت» با نمایش آثاری از رئوف دشتی روز جمعه (۱۲ دی ماه) در گالری پروژه های آران افتتاح می شود و تا ۲۹ دیماه هم ادامه دارد.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه به قلم هنرمند آمده است: «تناقض شدید هویتی بین فضاهای سه گانه و بیگانگی با فضای عمومی، اهمیت و جایگاه زندگی در فضای خصوصی یا همان فضای اول (محل سکونت) را در ایران دوچندان کرده است. اغلب تجربه های زندگی در فضای عمومی به درون خانه ها کشیده شده و زندگی عمومی و خصوصی در هم تنیده شده است. خانه هویتش را بعنوان مکانی خصوصی برای آرامش و آسایش از دست داده و به ترکیبی ناآشنا از خانه-رستوران، خانه-سینما، خانه-اداره، خانه-استدیو و … تبدیل گشته است. خانه همه جاست. هم فضای سکونت است و هم فضای کار. هم فضایی برای تفریح و هم برای تعاملات اجتماعی.
تمامی آثار این مجموعه در خانه من عکاسی شده است. در ۳۵ قاب این مجموعه تلاش کردم تا چندشکلی خود و بی شکلی خانه ام را به نمایش بگذارم. خانه ی من قابل تشخیص نیست؛اینجا کجاست؟ خانه ای روشن با نورهای درخشان؟ یا اتاقکی نمور و مه گرفته؟»
امکان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۳ تا ۱۸ فراهم گشته است.
گالری «پروژه های آران» در خیابان نوفل لوشاتو، کوچه لولاگر، شماره ۵، ورودی حیاط واقع شده است. این گالری روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه تعطیلست.
نمایشگاه نقاشی در گالری اُ
نمایشگاه انفرادی نقاشی «لا» با آثاری از آلیشیا مرصعی تا ۲۲ دیماه در گالری اُ در حال برگزاری است.
آلیشیا مرصعی متولد ۱۳۵۹ و دارای مدرک کارشناسی گرافیک دانشگاه آزاد هنر و معماری است.
امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای جمعه ۱۶ تا ۲۱ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیلست.
گالری اُ در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.
نمایشگاه مجسمه در گالری شیرین
نمایشگاه مجسمه های بیژن نعمتی شریف تا ۲۳ دیماه در گالری شیرین برگزار است.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آماده است که «سیر تحول اندیشه بیژن نعمتی شریف در عـروسک ها، نقاشی ها و مجسمه هایش از او هنرمندی می سازد بـــا بیان شخصی مستقل و میان گـونه هـای بـــرخوردش پـــارادایمی شکل می گیرد که از ارتباطی همگن برخوردارست. بیژن نعمتی شـریف از مـجسمه سـازان مـعاصـر و مـدرن ایرانی بـود که رنـگ را بـه مـجسمه هـایش افـزود... مـجسمه هـای وی مـرز رسـانـه را می شکند، بـا رنـگ هـای تـند پـالـت تـرکیب می شـود و بـا صـحنه آرایی عـروسک هـایش پیونـد بـرقـرار می کند و بـا این کار آنـ ها را در فـضای بینامتنی از مـجسمه و صـحنه ای نـمایشی در تعلیق می گـذارد.»
بازدید از این نمایشگاه ها جمعه ها از ساعت ۱۴ تا ۱۸ و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۸ با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.
گلیچ آرت: زبان پیکسل ۱ در گالری باوان
نمایشگاه گروهی ویدئوآرت با عنوان «گلیچ آرت: زبان پیکسل» با کیوریتوری محمدعلی فاموری و صادق مجلسی پور این روزها در گالری باوان در حال برگزاری است.
در توضیح آثار این نمایشگاه آمده است: خطاهای فن آوری که محصول نقص در دستگاه های دیجیتالی هستند، به ما تصاویر ناقصی عرضه می دهند. این خطوط ناقص و درهم تنیده ویدئویی و نویزهای صوتی، نقوش پیکسلی و دیجیتالی زیبایی شناسی گلیچ آرت را می سازند. در فرایند خلق اثر گلیچ از طرفی ما به پخش کننده دیجیتالی بعنوان رسانه متکی هستیم و از سوی دیگر هنرمند قرار دارد و ضلع سوم را تفسیر این هنر دیجیتالی توسط مخاطب می سازد.
گلیچ ژانری از ویژوال آرت است که این توانایی را دارد تبدیل به زبان شود. زبانی ملموس برای همه انسان ها تا به مفهوم واحدی از دیجیتال آرت برسند. در هنر گلیچ، زبان و گفتمانی است که موید حرکت از کل به جز و متعاقبا جز به کل باشد. در این چرخه دست به بازخوانی پیکسل بعنوان عنصری مستقل بزند.
نمایشگاه گروهی «گلیچ آرت؛ زبان پیکسل» تا تاریخ ۲۱ اسفند ۹۹ به صورت اختصاصی در بخش منهای یک گالری باوان به نشانی خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک ۷ به نمایش خود ادامه خواهد یافت.
رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مخاطبان در حین بازدید از نمایشگاه الزامی است.1399/10/19
22:30:24
0.0 / 5
1112
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است