اختتام داوری بخش شعر جشنواره شعرو داستان انقلاب

اختتام داوری بخش شعر جشنواره شعرو داستان انقلاب آبی طرح: با اختتام مرحله داوری نهایی بخش شعر« جشنواره شعر و داستان انقلاب»، آثار برگزیده مشخص و در مراسم اختتامیه بهمن ماه از آنها تقدیر می شود.به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سپهر سوره هنر، دبیر علمی بخش شعر«جشنواره شعرو داستان انقلاب» با بیان اسامی داوران نهایی بخش شعر این جشنواره اظهار داشت: سعی کردیم تا در سه بخش زیر مجموعه شعر، از شاعرانی شناخته شده و با سابقه برای داوری آثار کمک بگیریم تا برترین آثار و شاعران این دوره معرفی شوند.
در دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر و داستان انقلاب که اختتامیه آن بهمن ماه ۹۹ برگزار می شود، ۸ نفر از شعرای کشور به داوری بخش نهایی آثار شعری پرداختند.
در این دوره از جشنواره که «علی محمد مودب » دبیری بخش شعر آنرا برعهده دارد، در بخش شعر «کودک و نوجوان» خانم مریم زندی و سید حبیب نظاری، در بخش «شعر سنتی»، زکریا اخلاقی، خانم تکتم حسینی و رضا شیبانی اصل و در بخش شعر نو، یوسفعلی میرشکاک، علی هوشمند و میلاد عرفانپور به داوری آثار راه یافتگان نهایی پرداختند.
بدین سبب گزارش، در بخش شعراین جشنواره، شاعران اشعار خودرا در موضوعات عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی، رفعت ملی، اخلاق و معارف دین، گفتمان انقلاب اسلامی، مقاومت (با رویکرد ستم ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و... ) به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.
تعداد آثار شرکت کننده
در بخش شعر۱۴۹ شاعر با ۳۵۶ اثر شرکت کرده بودند که در بخش تک اثر نو، ۱۰۹ اثر و در بخش تک اثر کلاسیک ۱۷۰ اثر ارسال شده بود، در بخش های مجموعه اثر نو، مجموعه اثر کلاسیک، مجموعه اثر کودک و مجموعه اثر نوجوان مجموعا ۷۷ اثر شرکت کرده بودند.
بر طبق این گزارش، بیشترین تعداد شرکت کنندگان از استان تهران و کمترین شرکت کنندگان از استان های استان های ایلام و کردستان بودند که در نهایت از این تعداد اثر، ۳۰ اثر به داوری نهایی راه یافتند.
اعلام نتایج و اختتامیه
اختتامیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب که از معتبرترین جشنواره ها در حوزه شعر و داستان کشور شمرده می شود، مقرر است در بهمن ماه ۱۳۹۹ اجرا شود.


1399/10/23
12:11:45
0.0 / 5
1100
تگهای خبر: جشنواره , شعر , فرهنگ , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است