دبیر شورای فرهنگ عمومی:

دشمن بنیان خانواده را هدف قرار داد

دشمن بنیان خانواده را هدف قرار داد به گزارش آبی طرح دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: دشمن با روش های مختلف همچون القای فرهنگ بیگانه در فضای مجازی سست کردن بنیان خانواده را مورد هدف قرار داده است که باید به این مهم توجه گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، محمدرضا موالی زاده روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی منطقه کاشان شامل شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و اردستان در شمال استان اصفهان اضافه کرد: خانواده همیشه یکی از علت های قوام و دوام جامعه ایرانی و یکی از نقاط قوت در همبستگی اجتماعی ایران بوده است.
وی، فضای مجازی را همچون شمیشر دو لبه دانست و اشاره کرد: این فضا از یک سو دارای نکات مثبت فراوانی و از طرف دیگر دارای نکات منفی قابل توجهی است که عنصر اساسی خانواده را مورد تهدید قرار داده است.
موالی زاده تصریح کرد: خانواده ها در تقسیم بندی کلی شامل خانواده های متعالی، متعادل، متزلزل، متشتط و متلاشی است.
وی، ارتباط بین فرهنگ و فرهنگ عمومی را یک رابطه عموم و خصوص مطلق دانست و گفت: هر امر فرهنگ عمومی، فرهنگی است اما هر موضوع فرهنگی، فرهنگ عمومی نیست.


دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اشاره کرد: تمامی فعالیت ها در زمینه های مختلف باید دارای سبقه فرهنگ عمومی باشند.
وی با یادآوری تاکید رهبر معظم انقلاب به اهمیت فرهنگ عمومی گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور موضوع های مختلف مرتبط را به صورت مساله محور، لطمه شناسی کرد و نقاط ضعف و قوت در این شورا پایش و در ۱۵ سرفصل همچون گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، فرهنگی ترویج وقف، برنامه فرهنگ مسئولیت فردی و اجتماعی برای مقابله با ابعاد بیماری کووید ۱۹، اخلاق عمومی و زنان و خانواده تعریف کرد.
موالی زاده، ترویج کتاب و کتابخوانی، معماری و شهرسازی، برنامه ارتقای فرهنگ کار و مهارت آموزی، ترویج فرهنگی ورزش همگانی، لطمه های اجتماعی، دین و فرهنگ، ایثار و شهادت، جوانان و ظرفیت و فرهنگ سلامت را از دیگر سرفصل های تعریف شده برای شورای فرهنگ عمومی کشور برشمرد و اظهار داشت: سلامت، فقط به نبود بیماری اطلاق نمی گردد بلکه سلامت بر پایه چهار رکن، سلامت جسمانی، روحی و روانی، معنوی و سلامت اجتماعی استوار است.
به گفته وی، شورای فرهنگ عمومی کشور در ۱۳۶۴ تصویب گردید و از سال ۱۳۶۵ با ۳۵ نفر عضو حقیقی و حقوقی شروع به کار کرد.
وی اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور در مجموع در سراسر کشور شامل مرکز استانها و شهرستان ها نزدیک به ۱۰ هزار نفر عضو دارد.
نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی منطقه شمال اصفهان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و مدیران مرتبط شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و اردستان در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار و حکم آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان بعنوان رئیس این شورا اعطا شد.منبع:

1399/11/14
22:23:26
0.0 / 5
743
تگهای خبر: حقوق , فرهنگ , كتاب , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است