معرفی برگزیدگان بخش فرهنگ بنیان جشنواره ملی اسباب بازی

معرفی برگزیدگان بخش فرهنگ بنیان جشنواره ملی اسباب بازی آبی طرح: اسباب بازی های فرهنگ بنیان در بخش ویژه از ششمین جشنواره ملی اسباب بازی مورد توجه قرار گرفتند و بعد از بررسی آثار، بالاترین سرگرمی های این حوزه معرفی گشتند.به گزارش روز یک شنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون هیات داوران بخش ویژه اسباب بازی های فرهنگ بنیان متشکل از هادی اسماعیلی و علی کاشفی پور بعد از بررسی آثار این حوزه چهار اثر را شایسته دریافت جایزه دانست.

جایزه رتبه اول بخش ویژه فرهنگ بنیان به بازی رومیزی سفالگر محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شرکت هوپا به خاطر نگاه ویژه به بازسازی و بازآرایی قسمتی از دست ساخته های تاریخی و ملی ایران در دوران باستان و اسلامی و نگاه نو به بازی های رومیزی در زمینه ای فرهنگی و هنری تعلق گرفت.
به همین دلیل بازی رومیزی ایران من محصول گروه هزارتو نیز به خاطر نگاه ویژه به موضوع گردشگری و مروری بر جاذبه های آن جایزه دوم را به دست آورد و رتبه سوم به صورت مشترک به بازی های سوداگران راه ابریشم از گروه هفت خوان برای نگاه فرهنگی و گرافیک ویژه بومی و کاشی چین به خاطر نگاه ویژه به جلوه های معماری ایرانی از مجموعه بازی دوست اختصاص یافت.
هیات داوران جایزه ویژه فرهنگ بنیان در ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، علاوه بر فاکتورهای عمومی از قبیل: طراحی بصری، کیفیت تولید و رعایت نکات ایمنی، نکات دیگری همچون خاستگاه فرهنگی بازی و استفاده به جا و غیرتصنعی از عناصر بومی، ملی و دینی در طراحی بازی، طرح پیام ها و هنجارهای فرهنگی جامعه ایرانی اسلامی در جوهره بازی و پرهیز از ترویج پیام های مخالف، ارائه پیوست برای توضیح عناصر فرهنگی بازی و اجتناب از نسخه برداری یا اقتباس صرف را مورد توجه قرار دادند.
هم چنین نوآوری و ایجاد تمایز در جنبه های مختلف به خصوص داستان بازی و ماموریت آن، تکیه بر مهارت های فکری و شناختی و ظرفیت طراحی و تولید محصولات جانبی و مکمل فرهنگی و هنری از دیگر فاکتورهای ارزیابی این اسباب بازی ها عنوان شده است.

جشنواره ملی اسباب بازی در یک نگاه

جشنواره ملی اسباب بازی با هدف کمک به ساماندهی و رونق صنعت اسباب بازی از سال ۱۳۹۴ شروع به کار کرده است. ششمین جشنواره ملی اسباب بازی در پاییز سال ۱۳۹۹ سال جهش تولید، با نگاهی نو در فضای مجازی و با هدف پشتیبانی از کالای ایرانی و کمک به رونق تولید و با هدف برقراری ارتباط میان طراحان، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در حوزه اسباب بازی با همراهی شورای نظارت بر اسباب بازی فعالیت خودرا آغاز نموده است. بخش رقابتی، بخش علمی، نمایشگاه تخصصی دستاوردهای اسباب بازی ایرانی، نمایشگاه موسسات ترویج بازی و اسباب بازی و بازار اسباب بازی، قسمت های مختلف این دوره از جشنواره را می سازند.

برگزاری نشست ها، کارگاه ها و همایش علمی، انتخاب بالاترین اسباب بازی های ایرانی، از برنامه های متنوع این جشنواره است. دبیرخانه ششمین جشنواره ملی اسباب بازی با بهره مندی از زیرساخت های فضای مجازی، این جشنواره را با نگاه توسعه ای در امتداد تحقق شعار سال «جهش تولید» برگزار می نماید. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی، شورای نظارت بر اسباب بازی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی را برگزار خواهند کرد.

تارنمای اینترنتی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، تا ۱۱ اسفند میزبان مخاطبان و علاقه مندان است.

در بخش فروش این جشنواره بیش از ۱هزار و ۲۵۰ اسباب بازی و سرگرمی از ۱۴۰ تولیدکننده داخلی باتوجه به شرایط سنی و موضوع های مختلف ارائه شده است.
هم زمان کارشناسان حوزه اسباب بازی ها نیز به صورت رایگان به مراجعه کنندگان برای انتخاب و خرید بهتر مشاوره می دهند و شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۷۰۵۶۷ نیز برای پاسخ گویی به پرسش های مخاطبان در نظرگرفته شده است و هم زمان ۷ نفر می توانند با کارشناسان ارتباط تلفنی داشته باشند.
ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۸ بهمن تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار می گردد.منبع:

1399/12/03
23:13:36
0.0 / 5
623
تگهای خبر: ایمنی , اینترنت , تخصصی , جاذبه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است