نماز عید سعید فطر در مساجد بوسنی و هرزگوین اقامه شد

نماز عید سعید فطر در مساجد بوسنی و هرزگوین اقامه شد نماز عید سعید فطر امسال نیز با حضور پر شور انبوه مسلمانان در تمام مساجد بوسنی و هرزگوین بامداد امروز پنجشنبه 23 اردیبهشت اقامه شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، «حسین افندی کاوازوویچ» رئیس جامعه اسلامی و رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین در خطبه نماز عید فطر در مسجد غازی خسروبیگ سارایوو که با حضور تعدادی از مسلمانان و مقامات مسلمان و سفرای کشورهای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: ماه رمضان از نظر معنوی ما را تقویت و نیروی جدید زندگی به ما تزریق کرده، ایمان ما را تقویت و امید را بیدار کرده است.
وی اضافه کرد: ما با روزه داری و عبادت های دیگر در ماه رمضان تقویت می شویم، بدین سبب به نیرویی که خداوند متعال بوسیله آنها به ما داده است اعتماد می نماییم. نبردها پیش روی ماست. تعداد آنها زیاد است و با اهمیت ترین آنها یکی با نقاط ضعف فردی و مشترک ما است. مذهب، ایمان گفت و گو و بحث درباره یک کلمه مشترک و یک کالای مشترک را ارائه می دهد. گفت و گو راه دستیابی به توافق است و نزاع و بی اعتمادی به سمت نابودی منتهی می شود.
تعطیلات عید فطر در بوسنی و هرزگوین در سه روز است؛ مسلمانان روز اول را در حلقه خانواده می گذرانند، روز دوم روز شهدا است که مسلمانان به قبرستان ها و گورستان ها می روند و روز سوم برای معاشرت با دوستان در نظر گرفته شده است.
رئیس جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین بعنوان مفتی اعظم و رئیس العلما، بالاترین و عالی ترین مقام دینی مسلمانان در کشورهای منطقه بالکان شمرده می شود.


1400/02/23
22:18:58
5.0 / 5
167
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است