درهای مركز تئاتر كانون پرورش فكری روی مخاطبان گشوده می شود

درهای مركز تئاتر كانون پرورش فكری روی مخاطبان گشوده می شود به گزارش آبی طرح چراغ نمایش های مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اجراهای محیطی ویژه کودکان و نوجوانان بزودی روشن می شود.سعید زین العابدین معاون مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: بر مبنای اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا، هنر تئاتر در گروه مشاغل دو قرار گرفت و بر این اساس فعالیت این گروه در تماشاخانه های تئاتر، تا زمان وضعیت زرد و نارنجی در کشور بلامانع است.

وی اضافه کرد: مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری هم تماشاخانه های خویش را در شرایطی روی مخاطبان می گشاید که شیوه نامه های بهداشتی مانند تب سنجی از کارکنان، رجوع کنندگان و تماشاگران و ضد عفونی سالن ها با برنامه ای منظم و روزانه با جدیت اجرا خواهد شد.

اهدای ماسک بهداشتی به تماشاگران در بدو ورود به سالن های نمایش، مناسب سازی سیستم تهویه هوا و کاستن ظرفیت سالن ها به یک سوم با عنایت به رعایت فاصله اجتماعی در هر اجرا ۵۰ تماشاگر همچون این تمهیدات است.اجراهای مجانی در فضای باز؛ اولین گام آغاز فعالیتهای کانون پرورش فکری

معاون مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون همینطور در مورد استقرار راهنمایان سلامت در زمان اجرا در سالن ها توضیح داد: همکاران ما بعنوان راهنمای سلامت از آغاز تا آخر اجرا در سالن نمایش حضور خواهند داشت و در صورت مشاهده هر گونه رعایت نکردن فاصله اجتماعی، استفاده نکردن از ماسک و … اقدام های لازم را انجام می دهند.

در اولین گام، اجراهای فضای باز به صورت مجانی در محوطه بیرونی مرکز تئاتر واقع در پارک لاله صورت می گیرد که تلاش می شود با این گام چراغ تئاتر در این مرکز در هفته آغازین تابستان روشن شود. زمان و ساعت دقیق اجراها هم بزودی اعلام خواهد شد.

زین العابدین در انتها درباره نحوه انتخاب گروه های نمایشی برای اجرا خاطرنشان کرد: علاوه بر اجراهای فضای باز، این مرکز میزبان نمایش های صحنه ای در سالن های گلستان و بوستان خواهد بود. سال قبل با آغاز شیوع بیماری کرونا، اجرای برخی از نمایش ها به اجبار متوقف گردید و تعطیلی سالن های نمایشی در این یک سال و چند ماه مانع از انجام تعهدات اجرایی آنان شد. ازاین رو اولویت برنامه ریزی برای از سرگیری اجراها با این گروه هاست.

برخی از فعالیتهای ۶۰ گانه مراکز کانون پرورش فکری که با آغاز انتشار کرونا به حالت مجازی درآمده بود هم رفته رفته با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و هم رعایت نکات ایمنی، در سطح استان ها درحال بازگشایی است. همچنین، مراکز و کتابخانه های سیار کانون هم با حضور در فضاهای باز شهری و روستایی، بر حجم فعالیتهای فرهنگی و هنری خود افزوده اند.منبع:

1400/04/01
20:54:07
5.0 / 5
409
تگهای خبر: ایمنی , سیستم , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است