نرم افزار اندروید گنجینه همراه حج رونمایی گردید

نرم افزار اندروید گنجینه همراه حج رونمایی گردید آبی طرح: نرم افزار اندروید گنجینه «همراه حج» در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت رونمایی گردید.


به گزارش آبی طرح به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، حجت الاسلام محمدحسین بهرامی رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور و معاونان و مدیران این دو مجموعه از نرم افزار اندروید گنجینه «همراه حج» در قم رونمایی گردید.
سرپرست حجاج ایرانی در این مراسم، ﻧﻴﺎﺯﺳﻨﺠﻰ، ﻫﺪﻓﮕﺬﺍﺭﻯ، ﺳﻴﺎﺳﺘﮕﺬﺍﺭﻯ ﻭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﻯ ﺧﺮﺩ ﻭ ﻛﻼﻥ ﺟﻬﺖ ﺗﺤﻘﻖ ﺣﺞ ﺍﺑﺮﺍﻫﻴﻤﻰ ﻭ ﺯﻳﺎﺭﺕ ﻣﻄﻠﻮﺏ را از اهداف اصلی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برشمرد و از عوامل و دست اندرکاران تولید این نرم افزار در دو مجموعه بعثه مقام معظم رهبری و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور قدردانی نمود.
وی با اعلان اینکه ﺍﺟﺮﺍﻯ ﻃﺮﺡ ﻫﺎﻯ ﻓﺮﻫﻨﮕﻰ و ﺁﻣﻮﺯﺷﻰ ﺑﺮﺍﻯ ﺍﺑﻮﺍﺏ ﺟﻤﻌﻰ ﺣﺞ ﻭ ﺯﻳﺎﺭﺕ ﺩﺭ ﭼﺎﺭﭼﻮﺏ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻭ ﺳﻴﺎﺳﺖ ﻫﺎﻯ ﻣﺼﻮﺏ بسیار مهم می باشد، تولید این نرم افزار را کار بسیار باارزش و ماندگار دانست و اشاره کرد: باید این نرم افزار همیشه به روزرسانی شود تا آخرین تولیدات علمی و پژوهشی در زمینه حج و زیارت در اختیار روحانیان کاروان ها قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﻳﻰ ﺑﻪ ﻧﻴﺎﺯﻫﺎﻯ ﻣﻌﻨﻮﻯ، ﻣﻌﺮﻓﺘﻰ ﻭ ﻣﺬﻫﺒﻰ ﺯﺍﺋﺮﺍﻥ ﺑﻴﺖ ﺍﻟله ﺍﻟﺤﺮﺍﻡ ﻭ ﻋﺘﺒﺎﺕ را یاد شده قرار داد و اشاره کرد: ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺴﺘﻤﺮ ﺑﺎ ﺯﺍﺋﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﻣﻮﺳﻢ ﺣﺞ، ﻋﻤﺮﻩ ﻭ ﺯﻳﺎﺭﺕ ﻋﺘﺒﺎﺕ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﻣﻌﺮﻓﻰ ﺍﺳﻼﻡ ﻭ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺍﺳﻼﻣﻰ ﻭ ﻃﺮﺡ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺟﻬﺎﻥ ﺍﺳﻼم بسیار مهمست و خادمان زوار با داشتن چنین نرم افزاری می توانند خیلی از منابع را در دسترس داشته باشند.
همچنین حجت الاسلام بهرامی رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از خدمات و کارهای این مرکز در عرصه تولید نرم افزارهای اسلامی اظهار داشت: نیمی از مراجعات اینترنتی به این مرکز از خارج کشور است، آمریکا، انگلیس و آلمان، کشورهای عربی همچون عربستان، مصر الجزایر بیشترین مراجعه کننده این پایگاه هستند که نشان دهند وظیفه سنگین ما در این دوره است.
وی اشاره کرد: همچون کارهای این مرکز ارائه خدمات به موسسات و صاحبان اثر است، تا حالا در قالب محصولات ویژه، در کنار ۱۰۰ نرم افزار، حدود ۲۰۰ نرم افزار از مجموعه آثار افراد و موسسات را تولید و عرضه نموده ایم، چهار هزار جلد کتاب نیز از این طریق بصورت دیجیتال انتشار یافته است.
براساس این گزارش، نرم افزار اندروید گنجینه «همراه حج» با نسخه های مشهور اندروید همخوانی دارد، با حجم قابل قبول و قابل توجه، حدود ۵۰ میگ از فضای تلفن همراه را اشغال می کند، همین طور امکان به روزرسانی آنلاین از دیگر قابلیت ها آنست.
در نسخه نخست این نرم افزار، ۴۰ عنوان در قالب ۱۱۸ کتاب به زبان فارسی و عربی با اولویت نیاز روحانیان کاروان های حج، عمره فعال شده که کتاب ها بصورت جستجوی آنلاین و به سه شیوه قابل دسترسی برای کاربران است، امکان جستجو بر طبق دسته بندی لیست موضوعی در قالب ۱۴ موضوع کاربردی همچون احکام مناسک، کلام، تاریخ، آثار اسلامی، اسرار و معارف و.. است.
همچنین کتاب های موجود در این نرم افزار بصورت بسته مجموعه ای در اختیار کاربران قرار می گیرد. از خاصیت های مهم این نرم افزار دارا بودن، بخش مخزن کتاب عمومی است در این مخزن امکانات خوبی قرار داده شده است و تمامی کتاب ها در این نرم افزار بصورت رایگان عرضه می شود.
علاقه مندان برای دریافت این نرم افزار به آدرس اینترنتی http: //amoozeshbeseh.ir/Files/۳c۸b۷f۲۲۹۴۶e۴۶bea۱cf۹۴۵a۹۳۲۳۷۰۴۵.apk مراجعه کنند.منبع:

1400/05/04
09:48:24
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است