یك مسوول سازمان تبلیغات اسلامی:

نخستین شعار پیامبر اسلام (ص) وحدت آفرین بود

نخستین شعار پیامبر اسلام (ص) وحدت آفرین بود مدیر هسته مرکزی گزینش سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: توحید نخستین شعار اسلام و پیامبر اکرم (ص) بود که بین مردم وحدت آفرین شد.


حجت الاسلام سید محمدشریف حسینی کوهستانی روز سه ‎شنبه در نشست مشترک علما، بزرگان و متنفذین تشیع و تسنن خراسان جنوبی که همزمان با آغاز هفته وحدت در شهر اسدیه برگزار شد، اضافه کرد: وقتی شعار اسلام و پیامبر (ص) توحید انتخاب شد، وحدت در جوامع رقم خورد.
وی اظهار داشت: در زمان حضرت محمد (ص) مرزهای جغرافیایی، زبانی، قومی و رنگی به هم ریخت و همه زیر پرچم توحید و حول محور خداوند متعال متحد شدند.
این مسئول در سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: معجزه پیامبر گرامی اسلام، قرآن کریم بوده که آیات آن برای عصرها معجزه است و نخستین شعار نبی مکرم اسلام (ص) در ارتباط با مردم شعار وحدت آفرین بود.
وی اضافه کرد: وحدت شعار پیامبر بود و امروز هم برترین رکنی است که ما را در مقابل توطئه های دشمنان بیمه می کند، پیامبر اسلام منادی وحدت بین مسلمانان است و همواره در جهت برقراری و اشاعه وحدت در دنیای شرک آن دوران تلاش می کرد.
حجت الاسلام حسینی کوهستانی اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام در جایی مبعوث به رسالت شد که جنگ ها، خونریزی و فرزندکشی در دل منطقه وجود داشت و دل مردمان منطقه ای که پیامبر در آن مبعوث شد مانند سنگ ها سخت بود.
وی عنوان کرد: یک مورخ مسیحی می گوید بالاترین، بزرگترین و موفق ترین شخصی که در تاریخ تمدن ساز بود و مردم را منقلب کرد، پیامبر اسلام (ص) است.
مدیر هسته مرکزی گزینش سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: پیامبر به انسان های عصر خود حیات تشریعی و انسانیت داد، مردمانی را زنده کرد که مسئولیت اجتماعی، ایثار و فداکاری نداشتند و حتی دختران خویش را زنده به گور می کردند.
وی اضافه کرد: ما اگر به دنبال وحدت هستیم برپایه آیات قرآن کریم باید "اشداء علی الکفار" باشیم و نفی کفر کرده و موضع خودمان را مشخص نماییم، همینطور برپایه آیات قرآن کریم باید مسلمانان نسبت به هم مهربان باشند و عبادت خداوند را انجام دهند و به دنبال فضل خداوند باشند.
وی بیان نمود: اگر کسی فکر کند چون دشمن داریم باید وحدت داشته باشیم، اشتباه بزرگی است چون که قرآن کریم می گوید باید امت واحده را تشکیل دهیم و خداوند را با اتحاد و وحدت عبادت نماییم چونکه عبادت خداوند برای نظم، انضباط و اقتدار و عزت مسلمین زمانی مفید می باشد که در کنار هم قرار گیرد.
حجت الاسلام حسینی کوهستانی از امام راحل هم بعنوان منادی اتحاد و وحدت مسلمانان در عصر حاضر یاد کرد و اظهار داشت: ما در عصر حاضر بیشتر از گذشته احتیاج به وحدت و همدلی داریم و این امر مقطعی و صوری نیست بلکه باید بعنوان یک اعتقاد دینی و عبادی دنبال نماییم و در جهت تقویت وحدت گام برداریم.
وی اضافه کرد: هرچه داریم به برکت اتحاد و همدلی است و ما شیعه و سنی حول محور ولایت حرکت می نماییم، امروز دشمنان برای از بین بردن وحدت تلاش کنند و باید بصیرت و هوشیار باشیم.
این مسئول در سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: شما علمای شیعه و سنی در منطقه مرزی شهرستان درمیان دو مسئولیت برعهده دارید؛ هم مسئولیت مرزبانی از اعتقادات و فرهنگ کشور و هم دفاع از مرز جغرافیایی که باید زمان شناس باشیم چون که اگر کسی زمان را بشناسد گرفتار مشکل نمی گردد.
وی افزود: اگر مرگ بر آمریکا می گوییم باید با بصیرت باشد چونکه ما آمریکا را نه این که یک کشور غیرمسلمان است بلکه بعنوان یک ظالم لعن می نماییم.
حجت الاسلام حسینی کوهستانی اظهار داشت: استکبار جهانی با توطئه های مختلف خود در خاورمیانه و کشورهای سوریه، عراق، یمن، افغانستان، عراق و لبنان آتش به پا می کنند و خودشان کنار نشستند که باید هوشیار و بصیر باشیم.
وی اضافه کرد: برپایه بیانات مقام معظم رهبری باید تقریب مذاهب اسلامی همراه با تبیین باشد و اگر مسائل تببین شود، تقریب هم محقق می شود.
مدیر هسته گزینش سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: باید مردم نسبت به مسائل مختلف جهان آگاه باشند و این برعهده افرادی است که اهل فکر، قلم و تریبون و همچون علمای بزرگ شیعه و سنی است.
وی اظهار داشت: هیچ دوره ای پس از صدر اسلام برای علمای شیعه و سنی، مبلغان و عالمان دین مثل دوران انقلاب اسلامی شرایط تبلیغ کردن فراهم نبوده و امروز این شرایط فراهم شده که وظیفه همه ما سنگین است.
برنامه های بزرگداشت هفته وحدت از ۱۲ ربیع الاول (۲۷ مهر ماه) شروع شد و ۴۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته وحدت در مناطق مختلف استان خراسان جنوبی بخصوص شهرستان های تلفیقی برگزار می گردد.
امسال سه مجموعه قرارگاه عملیاتی شهید ناصری، دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی و اداره کل تبلیغات اسلامی در کنار هم برای اجرای برنامه های هفته وحدت فعالیت و مشارکت دارند.


1400/07/27
14:49:26
5.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است