طراحی هایی از حال و هوای ذهنی یک هنرمند

طراحی هایی از حال و هوای ذهنی یک هنرمند به گزارش آبی طرح «جز از کل» عنوان چهارمین نمایشگاه انفرادی «کاویان هازلی» است که از پنجم تا شانزدهم آذر ماه در گالری والی میزبان علاقه مندان است.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، کاویان هازلی درباره نمایشگاه «جز از کل» اظهار داشت: طراحی یک اصل اساسی در هنرها و برای من یکی از بی واسطه ترین راه ها برای بیان فکر و اندیشه ام است. به کمک طراحی به سادگی و سرعت می توانم آن چه را که در ذهن دارم بیان کنم. این بازآفرینی تصاویر، حال چه عینی باشند چه ذهنی، برای من علاوه بر لذت بخش بودن راهی است برای یافتن فردیت هم در درون خود هم در آثارم.
هازلی افزود: من زمان زیادی را روزانه صرف طراحی با مدیاهای مختلف می کنم و تمایزی میان نقاشی و طراحی قائل نیستم. شیوه کارم به این شکل است که به صورت همزمان چندین ایده و شیوه را با هم پیش می برم و تا آنجایی که بتوانم برای خود مرزی تعریف نمی کنم. در بسیاری از این آثار از داشتن پیش طرح پرهیز شده است و فضاها، نقش مایه ها و مضامین به صورت فی البداهه به وجود آمده اند که نشانگر دلهره ها، امیدها و تجربه های دیدن و نگاه کردن به فضای پیرامونم است.
او اضافه کرد: این نمایشگاه شامل ۱۸ طراحی منتخب است از میان انبوه طراحی هایی که طی سه سال قبل برگزیده ام. این آثار که روی مقوا با راپید اجرا شده است را به همراه سه دفتر طراحی به معرض نمایش گذاشته ام. علاوه بر این موارد به همراه دوست هنرمندم جناب نیما تفرشی یک موسیقی را هم طراحی نموده ایم که راوی داستان های آثار به نمایش درآمده باشد. ابعاد طراحی هایی که روی دیوار رفته اند، متنوع هستند. علاوه بر چند اثر که حال و هوای ذهنی و روایی دارند در این مجموعه مناظری از مناطق روستایی مختلف ایران که به آنها سفر کرده ام بخصوص مناطق کردنشین وجود دارند.


هازلی درباره سه دفتر طراحی که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته، اظهار داشت: در این دفاتر، مجموعه ای از طراحی پرتره شخصیت های مختلف به معرض نمایش گذاشته شده است. شیوه خلق این پرتره ها به این شکل بوده است که برای هر یک از دوستان خبری از اتفاقات روز ارسال شده و آنها هم بعد از خواندن متن آن خبر عکسی سلفی از خودشان گرفته و برایم ارسال کردند. بر طبق این عکس ها و واکنش ها به واسطه طراحی به مطالعه چهره و نگاهشان پرداخته ام.
او با اشاره به اینکه عنوان نمایشگاهش «جز از کل» از نام کتابی با همین عنوان انتخاب شده، اظهار داشت: کتاب «جز از کل» هیچ تاثیری از لحاظ محتوا بر روی طراحی های این مجموعه نداشته، اما عنوان نمایشگاه را بر حسب تصادف از میان کتاب هایی که در کتابخانه ام داشته ام، برگزیده ام. البته از لحاظ معنایی بدون ارتباط با آثارم نیست؛ چون در آنها هم جزئیات بسیار مورد اهمیت بوده اند و همین جزئیات بود که کل را ساخت.
هازلی اضافه کرد: از زمانی که به یاد دارم بخش عمده وقتم به طراحی و نقاشی کردن گذشته و در پنج سالگی ام به صورت اتفاقی یکی از آثارم توسط کانون پرورش فکری کودکان در مسابقه بین المللی نقاشی کودکان توکیو ژاپن شرکت داده شد و در آن رویداد مقام نخست را کسب کردم. بعد از کسب این مقام، مسیر زندگی ام تغییر نمود و خانواده ام مرا برای ادامه دادن راه در این راه حمایت کرده اند.


نمایشگاه «جز از کل» تا ۱۶ آذرماه ماه در گالری والی میزبان علاقمندان خواهد بود.
گالری والی در میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده است.
کاویان هازلی نقاش، طراح و مجسمه ساز متولد ۱۳۶۵ سنندج است. او فارغ التحصیل هنرستان گرافیک و دانش آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته نقاشی است. کاویان هازلی عضو پیوسته انجمن هنرمندان نقاش ایران است.
منبع:

1400/09/10
11:33:38
5.0 / 5
279
تگهای خبر: تحصیل , زندگی , طراح , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است