فراخوان نمایشگاه عكس تهران و خیام

فراخوان نمایشگاه عكس تهران و خیام آبی طرح: اولین فراخوان شركت در نمایشگاه گروهی عكس تهران با هدف نمایش دریافت ها و تعاریف فردی هنرمندان از شهر تهران منتشر گردید.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، روابط عمومی گالری شَلمان اعلام كرده است: هنرمندان می توانند تهران را در قالب تصاویر خود تعریف كنند و این شهر را از زوایای مختلف به نمایش بگذارند. به همین دلیل، از تمام علاقه مندان برای شركت در این رویداد هنری دعوت به عمل می آید.گالری شلمان در راستای اهدف كلی اش كه حمایت از هنرمندان جوان است و به منظور شناسایی استعدادهای جوان عكاسی، فراهم ساختن بستری برای ورود هنرمندان جوان به دنیای حرفه ای و تعامل با سایر هنرمندان هم رشته و كشف نگاه های نو و خلاقانه در این حوزه، نخستین فراخوان نمایشگاه عكس «تهران» را منتشر كرد.شركت در نمایشگاه برای تمام هنرمندان آزاد است. ارسال اثر و شركت در نمایشگاه به منزله اعلام مالكیت معنوی عكس هاست. بنابراین مسئولیت اصالت آثار و رعایت قوانین كپی رایت عكس ها برعهده ارسال كننده اثر است. عكس ها می توانند به صورت مستند، خلاقانه و فاین آرت ارائه شوند، بنابراین اصلاح عكس های بخش خلاقانه و فاین آرت در راستای ایده و اهداف هنرمند آزاد است.هر عكاس می تواند سه عكس ارسال كند كه از میان آن ها عكس نهایی توسط هیات داوران انتخاب می شود. همچنین در صورت تمایل عكاس برای ارائه بیش از یك عكس، به تعداد هر عكس باید هزینه شركت در نمایشگاه پرداخت شود و نیز هنرمند تقاضای خود را هنگام ارسال آثار اعلام كند.عكس ها در سایز ۵۰×۷۰ سانتی متر چاپ می شوند و روی شاسی به نمایش درمی آیند. عكاسان باید آثار خود را به صورت دیجیتال و با رزولوشن ۳۰۰ دی پی آی با فرمت و كیفیت مناسب برای چاپ به ایمیل گالری ارسال كنند. هزینه شركت در نمایشگاه برای هر عكس ۱۲۵،۰۰۰ تومان است كه شامل چاپ عكس و هزینه های جانبی نمایشگاه است.حضور هنرمند در نمایشگاه الزامی نیست و كسانی كه به هر علتی امكان حضور در نمایشگاه را ندارند، فقط با ارسال آثارشان می توانند در نمایشگاه شركت كنند. گواهی شركت در نمایشگاه این دسته از هنرمندان در روز اختتامیه نمایشگاه همراه با اثر به نماینده آن ها تحویل داده خواهد شد.علاقه مندان برای حضور در این نمایشگاه می توانند آثار خود را تا ساعت ۲۴ روز یكشنبه، ۳۰ مهرماه به آدرس ایمیل [email protected] ارسال كنند. آثار در آبان ماه داوری و نمایشگاه در آذرماه برگزار می شود. علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.shalmanartgallery.com مراجعه كنند.
فراخوان جشنواره عكس خیام منتشر شدفراخوان پنجمین جشنواره بین المللی عكس خیام، در شش بخش منتشر شد.به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی این جشنواره، پنجمین دوره این رویداد بین المللی در شش بخش با موضوع آزاد تك رنگ، موضوع آزاد رنگی، موضوع شهر، موضوع خلاقه، موضوع گردشگری و موضوع تلفن برگزار می شود.
آخرین مهلت ثبت نام و دریافت عكس ها دوم دی ماه ۱۳۹۶ تعیین شده است. برای كسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن كامل فراخوان این دوره می توان به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.Khayyam.Photo مراجعه كرد. جشنواره بین المللی عكس خیام تنها جشنواره داخلی زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عكاسی (فیاپ) و (PSA) است و عكس های راه یافته به آن ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA به نام عكاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهند شد.تعداد شركت كنندگان خارجی این جشنواره، در دوره های پیشین از تعداد شركت كنندگان داخلی آن بیشتر بود. همچنین آثار برتر دوره های گذشته، در ۳۲ شهر و پنج قاره از جمله در چین، پرپنیان فرانسه، لوگزامبورگ، یونان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، تركیه، عمان و چند كشور دیگر به نمایش گذاشته شد.پنجمین جشنواره بین المللی عكس خیام دی ماه ۱۳۹۶ با دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عكاسی و گفت وگوی بصری میان عكاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حكیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران، یعنی كلوپ عكس فوكوس، وابسته به موسسه فرهنگی - هنری «خانه هنر خیام» برگزار می شود.
 

1396/07/02
14:21:44
5.0 / 5
4404
تگهای خبر: نمایشگاه , عكاسی , عكس , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است