رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

هیات های خواهران در دانشگاه ها باید تقویت شوند

هیات های خواهران در دانشگاه ها باید تقویت شوند به گزارش آبی طرح رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تقویت هرچه بیشتر هیات های خواهران در دانشگاه ها را ضروری دانست و اظهار داشت: هیات های دانشگاه ها به جهت اینکه به یک جریان مهم تبدیل شوند باید برای بانوان هم طرح داشته باشند و نیروی مناسب تربیت کنند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در نشست هیات های دانشجویی برخی از دانشگاه ها به عظمت ماه مبارک رمضان و دعاهای وارد شده در این ماه اشاره نمود و اظهار داشت: ادعیه روزهای ماه مبارک دارای بخش های ارزشمندی است که در فرازی آمده است که خدایا امروز که روزه دار هستم اگر شب آینده شب قدر من است درخواست هایی دارم و خواسته من این است که اسم من جزء انسان های خوشبخت باشد و روح من همنشین با شهدا گردد و کارهای خوب من در عالی ترین مراتب قرار گیرد.
وی اضافه کرد: ما از این فراز متوجه می شویم که تمام کارهای خوب در علیین نیست و می فهمیم که باید حتی اعمال خوب خویش را به نحوی جلو ببریم که در اعلی مرتبه خودش قرار گیرد و پس از آن مهم ترین درخواست حشر با شهدا در قیامت است.
حجت الاسلام رستمی در ادامه ضمن اشاره به مبحث جهاد تبیین و ارتباط آن با هیات های دانشجویی اظهار داشت: مبحث جهاد تبیین مأموریت جدیدی نیست و یادآوری مأموریت هایی است که داشتیم، شما هیاتی ها کدام کارتان در جهت جهاد تبیین نبوده است خوب که نگاه کنید متوجه می شوید رسالت هیات ها همگی تبیینی است و این یادآوری مقام معظم رهبری بدین خاطر است که ما گاهی اوقات نسبت به مأموریت ها گرفتار غفلت می شویم.
وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب درباره جهاد تبیین تفسیری دارند و می فرمایند که جهاد تبیین جهادی است که در ابتدا مخلصانه و برای خدا باشد و در مرحله بعدی با تمام وجود و توان باشد ما وقتی در چارچوب ساعت کاری و اداری کار و جهاد داشته باشیم این عمل ما جهاد به حساب نمی آید جهاد واقعی آن است که که تمام وسع خویش را به کار بگیریم و در بخش بعدی این جهاد ما باید معطوف به سرکوب یا مقابله با دشمن باشد.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به ابعاد مختلف جهاد تبیین اشاره و خاطرنشان کرد: سنگر اصلی را رها کردن جهاد به حساب نمی آید حتی اگر کار درستی را بخواهیم انجام بدهیم و امکان دارد هیئتی علاوه بر مأموریت اصلی خود از بین نخبگان حاضر در هیات به کار دانش بنیان هم برسد اما اصل مأموریت در هیات ها همان کار جهادی است که باید معطوف به حرکت جنگ شناختی دشمن باشد و این جهاد مشروط به کار تمام وقت و مخلصانه است البته ما باید در این راه به دنبال ایجاد قالب های جدید و روش های نو متناسب با ابزار دشمن باشیم.
رستمی اضافه کرد: ما باید به این برسیم که هیئت در این جهاد باید چه ابزاری را به کار گیرد؟ و این نشست ها راهکاری برای رسیدن به این مورد است و باید به صورت مناسب به نیازهای هیئات دانشجویی پرداخته شود و ارتباطات در این حوزه گرفته شود و تجربیات منتقل شود و شرط مهم تداوم تربیت و حرکت هیات است و کار باید بعنوان کار دراز مدت و دارای عقبه ببیند و هیئت باید استقلال، دانشجویی بودن و پویایی خودش را حفظ کند.
وی همینطور اظهار داشت: ما باید برای هیات های مختص به خواهران در دانشگاه کاری انجام دهیم و در این حوزه قوی شویم و هیئت ها برای این بخش طراحی داشته باشند و نیروی مناسب تربیت کنند تا این امر به یک جریان مهم تبدیل گردد.


منبع:

1401/01/24
13:14:55
5.0 / 5
189
تگهای خبر: آموزش , طراح , طراحی , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است