وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان كرد

اجرای عدالت فرهنگی هدف دولت سیزدهم

اجرای عدالت فرهنگی هدف دولت سیزدهم به گزارش آبی طرح، گلستان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلان اینکه اجرای عدالت فرهنگی با اهمیت ترین هدف دولت سیزدهم است، اضافه کرد: هر نقطه از کشور پیشینه گرانقیمت در زمینه فرهنگ دارد که با چنین جشنواره هایی شناسایی و پرورش می یابند.


محمدمهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که به میزبانی استان گلستان برگزار شد، با اعلان اینکه ایران در طول تاریخ با تلخی های بسیاری همراه بوده است، اظهار داشت: کشور ما مهربانی، در کنار هم بودن و تاریخ فرهنگی و خاطرات دلنشین را به سادگی به دست نیاورده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که ملت ایران برای حفظ یکپارچگی و هم نشینی امروز با مشکلات زیادی مواجه بوده است، افزود: امروز ثمره قرن ها ایستادگی را با تبدیل شدن به ایران یکپارچه می بینیم.
وی با تأکید بر این که جهان کشور ایران را پیشرو با مردمی خلاق و فرهنگی می شناسد، اضافه کرد: هدف دولت سیزدهم به عنوان دولت مردمی اجرای عدالت فرهنگی به شکل اکمل در سراسر کشور است.
اسماعیلی با اعلان اینکه جشنواره موسیقی نواحی از ابزارهای پیوند فرهنگی ایران اسلامی است، اشاره کرد: در سراسر سرزمین ایران استعدادهای بسیاری را داریم و هر نقطه از کشور پیشینه گرانقیمت در زمینه فرهنگ دارد که با چنین جشنواره هایی شناسایی و پرورش می یابند.
وی استان گلستان را رنگین کمان اقوام ایرانی برشمرد و با اشاره به این که میزبانی شایسته این رخداد مهم نشان دهنده این است که چه استعدادهای بالقوه ای در این سرزمین وجود دارد، اشاره کرد: در تلاش هستیم تا پروژه های فرهنگی استان گلستان را تکمیل و به زیرساخت های فرهنگی و هنری کشور اضافه نماییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این که میراث فرهنگی قلب ها را به هم پیوند داده است، افزود: ذات و پیشینه ملت ایران فرهنگی بوده و انقلاب و نهضت ما هم برگرفته از این فرهنگ است.
وی با اعلان اینکه در ۴۳ سال بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دوره جدیدی از شکوفایی و فرهنگ و هنر متعالی برخواسته از روحیه انقلابی و دینی را تجربه می نماییم، اضافه کرد: همین فرهنگ عاملی شده تا دشمنان نتواند این پیشرفت را ببیند و همه تلاش خودرا می کند تا در صفوف به هم فشرده اختلال بوجود آورد.
اسماعیلی با اشاره به این که دشمن چشم دیدن انسجام و اتحاد ملی ما را ندارد و می خواهند با همه خدمات جاسوسی و مزدوران متصل به صهیونیست، عبری، عربی و غربی این انسجام را بر هم بزند، اظهار داشت: مسیر پیشرفت بدون وقفه در همه حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و سیاسی کشور ادامه دارد تا به قله تمدن سازی اسلامی برسد.
منبع:

1401/08/28
10:02:35
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است