فراخوان طراحی تندیس برای صندوق اعتباری هنر

فراخوان طراحی تندیس برای صندوق اعتباری هنر آبی طرح: آبی طرح: صندوق اعتباری هنر از هنرمندان سراسر کشور خصوصاً فعالان حوزه تجسمی برای طراحی تندیس یادبود این نهاد حمایتی با انتشار فراخوانی دعوت کرده است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، این نهاد در فراخوانی که منتشر نموده، نوشته است: «صندوق اعتباری هنر با هدف پاسداشت و تکریم اهالی فرهنگ و هنر کشور در نظر دارد؛ طراحی و ساخت تندیس اهدایی این نهاد حمایتی را بوسیله مشارکت هنرمندان سراسر کشور خصوصاً فعالان حوزه تجسمی انجام دهد. پس از تمامی علاقمندان دعوت می شود با ارائه طرح پیشنهادی خود و با رعایت شرایط و ضوابط ذیل در این فراخوان مشارکت کنند.»

صندوق اعتباری هنر همین طور در ادامه ی متن منتشرشده، خاصیت های مورد انتظار در طراحی تندیس، ضوابط و مقررات، نحوه داوری و ارسال آثار و همین طور جوایز آنرا مشخص کرده است.

ویژگی های مورد انتظار در طراحی تندیس

در بیان خاصیت هایی که این تندیس باید داشته باشد، آمده است:
«- واجد ایده و کیفیت برای ارج نهادن به مقام هنرمندان و اهل فرهنگ کشور
- متناسب با اهداف، هویت بصری و جامعه تحت پوشش صندوق اعتباری هنر
- دارای فاکتورهای فرهنگی و هنری اصیل ایرانی و اسلامی
- ساده و قابل درک»

ضوابط و مقررات

صندوق اعتباری هنر ضوابط و مقرراتی که باید برای طراحی تندیس مورد توجه قرار گیرند را چنین مشخص کرده است:

«- طراح مجاز است حداکثر ۲ طرح ارسال نماید.
- حداکثر ابعاد طرح ۲۰×۲۰×۳۰ سانتی متر باشد.
- طرح ها بصورت تصاویر سه بعدی نمای مجزا (با فرمتjpeg، سایز A۴، عمودی و وضوح ۳۰۰ dpi) از زوایای مختلف به انتخاب طراح و ترجیحاً همراه با رندر ویدیویی اثر فرستاده شود.
- مشخصات فردی هنرمند شامل نام، نام خانوادگی، شماره تماس و کدملی، همراه با توضیح کامل مفهوم طرح، نحوه ی اجرا و مواد ساخت تندیس در قالب فایل Word ارسال شود.
- اولویت ساخت تندیس برگزیده (به تعداد مورد نظر صندوق) با هنرمند صاحب طرح است.
- اجرای طرح برگزیده ممکنست مشروط به بازبینی و اصلاح موردی باشد.
- بدیهی است که مسئولیت اصالت طرح ها، تعلق آن به طراح اثر و عواقب حقوقی ناشی از اثبات خلاف این مورد در هر مرحله ای به عهده ی فرستنده ی آثار است.
- تمام حقوق مادی و معنوی طرح برگزیده متعلق به صندوق اعتباری هنر خواهد بود.»

نحوه ی داوری و ارسال آثار

در متن فراخوانی که برای طراحی تندیس یادبود صندوق اعتباری هنر پخش شده، به ترتیب نحوه داوری آثار چنین تعریف شده است: «مقام های اول، دوم و سوم فراخوان بعد از انتخاب سه طرح نهایی از بین آثار رسیده و بر طبق اجرای یک نمونه ی فیزیکی از طرح های منتخب (توسط صاحبان آثار و به هزینه ی صندوق) داوری و برگزیده خواهند شد. داوری آثار توسط شورای هنری صندوق اعتباری هنر با همراهی اساتید مدعو به انجام می رسد.»

درباره ی ی نحوه ی ارسال آثار نیز آمده است: «شرکت کنندگان می توانند آثار خودرا بصورت فایل فشرده از تاریخ ۱۰ دی تا ۵ بهمن به آدرس الکترونیکی farakhantandis@honarcredit.ir ارسال نمایند. علاقه مندان در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام می توانند با شماره تلفن های ۴۲۷۱۳۰۰۰ و ۴۲۷۱۳۲۲۰ تماس بگیرند.»

جوایز

علاوه بر قوانین و ضوابطی که برای تندیس یادبود در نظر گرفته شده، صندوق اعتباری هنر جوایزی نیز برای هنرمندان طراح درنظر گرفته که به این شرح است:

«طرح برگزیده: ۲۰ میلیون تومان
طرح دوم: ۱۳ میلیون تومان
طرح سوم: ۷ میلیون تومان»

منبع:

1401/10/11
14:44:41
5.0 / 5
267
تگهای خبر: اصلاح , تندیس , حقوق , سه بعدی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است