محاکمه سارق زنجیره ای آثار هنری

محاکمه سارق زنجیره ای آثار هنری آبی طرح: یک مرد اوکراینی متهم به دزدی یک تابلوی نقاشی 1.6 میلیون دلاری از موزه ای در شهر نانسی، در فرانسه محاکمه شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از گاردین، این نقاشی اثر «پل سینیاک» با عنوان «بندر لاروشل» در سال ۲۰۱۸ از موزه هنرهای زیبا در نانسی، شمال شرقی فرانسه، ناپدید شد.
برمبنای فیلم دوربین های نظارتی، پس از آن که سه نفر بوم را با کاتر بریدند، آنرا پیچیدند و زیر کت بارانی که یکی از آنها پوشیده بود پنهان کردند و از موزه بیرون رفتند و بعد از آن کارکنان موزه از کشف یک قاب خالی روی دیوار متحیر شدند.
این نقاشی با ابعاد ۴۶ در ۵۵ سانتی متر، به نظر می رسید که بدون هیچ اثری ناپدید شده بود تا این که یک سال بعد پلیس کی یف به خانه مظنونی که ادعا می شد با یک قتل مرتبط بود، یورش برد. هنگامی که آنها خانه او را در پایتخت اوکراین جستجو کردند، مظنون ناشناس به آنها اظهار داشت که یک تابلوی نقاشی باارزش در یک کمد است و به آنها سفارش کرد که با دقت آنرا جا به جا کنند.
بنا بر گزارش ها، وی در بازجویی، انگشت خودرا به سمت یکی از هموطنانش به نام «وادیم هوژوا» ۶۴ ساله گرفت که در آن زمان در زندان اتریش بعد از محکومیت به سرقت یک تابلوی نقاشی «پیر آگوست رنوار» در نوامبر ۲۰۱۸ به سر می برد. «هوژوا» بعد از آزادی در ژوئن ۲۰۲۰ به فرانسه تحویل داده شد. با اینحال او که یک مجموعه دار آثار هنری است هرگونه ارتباط با این سرقت را رد کرده است.
وکیل «هوژوا» دراین زمینه می گوید: «او در فیلم نظارتی نیست. تنها چیزی که می توانید ببینید سه نفرند که قابل شناسایی نیستند. تمام این ویدیو زمان دزدیده شدن نقاشی را نشان می دهد، او به سبب سرقت یک نقاشی در فرانسه مقصر شناخته می شود که عجیب است و این یک توطئه است».
«هوژوا» همین طور متهم به سرقت های دیگری همچون ناپدید شدن یک اثر از رنوار از یک خانه حراج فرانسوی در پاریس در سال ۲۰۱۷، سرقت دو اثر هنری از یک خانه حراجی ورسای و یک نقاشی دیگر در جنوب فرانسه در سال ۲۰۱۸ است.
پیش بینی می شود محاکمه «وادیم هوژوا» دو روز به طول منجر شود.
منبع:

1401/11/11
09:53:12
5.0 / 5
236
تگهای خبر: اثر هنری , دوربین , فیلم , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است