دعوت از هنرمندان برای چیدمان باغ پرندگان

دعوت از هنرمندان برای چیدمان باغ پرندگان آبی طرح: آبی طرح: فرهنگسرای ارسباران فراخوان «هنر چیدمان» را با دعوت از هنرمندان و علاقه مندان به هنرهای تجسمی، جهت فضاسازی (اینستالیشن آرت) و نمایش هنرهای متنوع بصری در این فرهنگسرا را منتشر نمود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا فرهنگسرای ارسباران در جهت توجه به هنرهای نوگرا در حوزه هنرهای تجسمی و بهره مندی از فضا و امکانات موجود و ظرفیت هنری علاقمندان، در نظر دارد نمایشگاهی ثابت در محیطی خارج از فضای رسمی نگارخانه های موجود را با بیان فراخوان «هنر چیدمان» (اینستالیشن آرت) جهت نمایش هنرهای متنوع بصری از جانب اساتید، دانشجویان و عموم هنرمندان، برگزار کند.
همچون اهداف برگزاری این رویداد هنری میتوان به تمهید و فراهم آوردن زمینه های خلق و ایجاد طرح ها و تجربه های جدید و آثار نوگرا، امکان آفرینش و اجرای ایده های جدید با استفاده از زبان هنر، ایجاد تعامل اجتماعی بین هنرمندان رشته های متفاوت، شناسایی استعدادهای خلاق فعال در زمینه هنرهای نو و ایجاد فرصت بروز ایده های خلاق با شیوه های بیانی متنوع و متناسب با محیط فرهنگسرا اشاره نمود.
فضای محیطی و داخلی فرهنگسرای ارسباران که بعنوان «باغ پرندگان» شناخته می شود، فضای اصلی ایجاد و برگزاری این نمایشگاه است که هنرمندان و علاقمندان هنرهای تجسمی می توانند با عرضه طرح و ایده، در جهت فضاسازی (هنر چیدمان یا اینستالیشن آرت) و نمایش هنرهای متنوع بصری، اثر خویش را در نمایشگاه ثابت محیط داخلی فرهنگسرا، در معرض دید عموم قرار دهند.
امکان شرکت در این فراخوان هم به صورت فردی و هم به صورت گروهی امکان پذیر است؛ که با ارزیابی طرح و ایده های عرضه شده و با نظر کارشناسان، بهترین طرح پیشنهادی انتخاب و در اجرای بخشی از ایده و طرح برگزیده، مشارکت و ایده اجرا شده بعنوان اثری ثابت و دائمی در محیط فرهنگسرای ارسباران با نام و شناسنامه فرد یا گروه هنری ثبت و امکان بازدید عمومی را بعنوان نمایشگاهی دائمی خواهد داشت و به اثر برتر جایزه نقدی اهداء می شود.
همینطور فرهنگسرای ارسباران از طرح و ایده های نو، و پیشنهاد مناسب برای بهره مندی و ایجاد نمایشگاه ثابت استقبال کرده و آنها را در اولویت قرار خواهد داد. قابل ذکر است طرح و ایده پیشنهاد دهندگان مستلزم اجرا توسط خود عرضه دهنده بوده و فراخوان فوق شامل دو بخش طراحی و اجرا است.
مبحث فراخوان کاملا آزاد است و نقاشان، مجسمه سازان، طراحان گرافیک، تصویرگران، معماران، طراحان صنعتی و هنرمندان فعال در هنرهای محیطی و کلیه رشته های هنری به صورت فردی یا گروهی با رعایت الزامات و مقررات اعلام شده در فراخوان می توانند در این رویداد هنری شرکت نمایند و از دیگر ابعاد بروز خلاقیت و جنبه های هنری شامل تصویرسازی، خوشنویسی، نقاشیخط، عکاسی و... که در ماهیت به آن طرح گرافیک اطلاق می شود، استفاده نمایند.
علاقمندان تا پایان خردادماه ۱۴۰۲ فرصت دارند طرح و پیشنهاد مکتوب خویش را به دفتر نگارخانه فرهنگسرای ارسباران عرضه و یا به پست الکترونیکی به نشانی farhangsara.arasbaran.۱۴۰۲@gmail.comارسال کنند؛
داوری و اعلام طرح های منتخب اوایل تیرماه، اجرای طرح ۱۵ تیرماه و در نهایت رونمایی طرح برتر، شهریورماه ۱۴۰۲ خواهد بود.
هنرمندان برای شرکت در این رویداد هنری، برای دریافت فراخوان به سایت arasbaran.farhangsara.ir رجوع و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۳۳۹۹ (گالری هنر) تماس بگیرند؛ فرهنگسرای ارسباران در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا واقع است.1402/02/30
23:54:12
5.0 / 5
101
تگهای خبر: تصویر , خوشنویسی , صنعت , طراح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است