گشت و گذاری وسیع در گالری های تهران

گشت و گذاری وسیع در گالری های تهران آبی طرح: به گزارش آبی طرح، گالری های تهران در ایام پایانی هفته میزبان نمایشگاه های مختلفی هستند که علاقه مندان می توانند در آخر هفته قبل از تعطیلات از نمایشگاه مدنظر خود دیدن کنند.


ایسنا در ادامه طی گزارشی نمایشگاه هایی که آخر هفته برپا هستند یا برپا می شوند را معرفی می کند.
«شکوه بیداری»
«شکوه بیداری» نمایشگاهی انفرادی است از آثار محسن احمدوند که در گالری اعتماد یک واقع در تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ راه اندازی. بازدید از این نمایشگاه از روز جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ تا سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ امکان پذیر خواهد بود.


«فست فوروارد ۲»
نمایشگاه گروهی آثار هنرمندان ایرانشهر با عنوان «فست فوروارد ۲» تا جمعه ۱۹ خردادماه در گالری ایرانشهر برقرار است. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند هر روز بجز شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به این گالری رجوع کنند.


«سونات آبی»
نمایشگاه انفرادی «سونات آبی» با آثاری از سروژ بارسقیان تا جمعه ۲۶ خرداد در گالری (+۲) واقع در خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۸، طبقه ی دوم برقرار است. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ به این گالری رجوع کنند.


نمایشگاه نقاشی های یعقــوب امـدادیان
نمایشگاه انفرادی نقاشی های یعقوب امدادیان تا دوشنبه ۲۹ خرداددر نگارخانه «هور» واقع در تهران، خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ برپاست. برای بازدید از این نمایشگاه بجز شنبه ها از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به گالری رجوع کنند.


«ماده و روح و وقت و خاطره»
نمایشگاه «ماده و روح و وقت و خاطره» تا یکشنبه چهار تیر در گالری «دلگشا» واقع در خیابان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، کوچه نوروز، پلاک ۱۷ برپا است. این گالری شنبه ها و دوشنبه ها تعطیلست و از ساعت ۱۲ تا ۱۹ امکان بازدید از آن وجود دارد.


«ماجراهای اعجاب انگیز آن سوی تپه»
نمایشگاه انفرادی «ماجراهای اعجاب انگیز آن سوی تپه» با آثاری از محدثه طاهری تا دوشنبه ۲۲ خرداد در گالری «نیان» طبقه دو برپا است. گالری «نیان» در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک ۵/ طبقه ۲ واقع است. برای بازدید از این نمایشگاه بجز شنبه ها از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به گالری رجوع کنید.


«Internal Structure of the Heart»
«Internal Structure of the Heart» نام نمایشگاهی از آثار آنیتا هاشمی مقدم، سوگل احدی، نازنین اهری پور، درسا بسیج، نجمه پاشایی، شیلا پیران، بی بی تبریزی، صراحی رفعتی، پانیذ سهرابی، کژال فخری، شیرین فخیم، سارا قدس و اوریا محمودی است. این نمایشگاه پنج خرداد شروع شده و بازدید از آن جمعه ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ در گالری سو امکان پذیر است. برای مراجعه به گالری سو باید به خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ رفت.


«در ستایش تکرار»
نمایشگاه انفرادی «در ستایش تکرار» با آثاری از پریزاد جعفری تا جمعه ۱۹ خرداد در گالری «اِچ» واقع در خیابان شریعتی، روبروی دولت، کوچه میرزا تاراج، پلاک ۱۰ برقرار است. ساعات کار این نمایشگاه ۱۶ الی ۲۰ است.


«خانواده معمولی چیزهای عجیب»
«خانواده معمولی چیزهای عجیب» با آثاری از مهرداد جعفری به گالری «باوان» رفته است. این گالری در تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک ۷ واقع شده است. این نمایشگاه جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ شروع شده و نمایش آن تا دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ادامه دارد.


«قصه ی راه آهن: فصل وقت کشی»
«قصه ی راه آهن: فصل وقت کشی» هم عنوان نمایشگاهی انفرادی است که از آثار سورنا پتگر برگزار شده است. این نمایشگاه جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ افتتاح شده و تا دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.
برای بازدید از این نمایشگاه باید به گالری «دلگشا» واقع در تهران، خیابان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، کوچه نوروز، پلاک ۱۷ رجوع کرد.


«چشم انداز»
«چشم انداز» عنوان نمایشگاهی گروهی است از آثار یوشا بشیر، جاکوبو پاگین، هما دلورای، علی اکبر صادقی، هدی کاشیها و علی میرعظیمی؛ این نمایشگاه روز جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ افتتاح شده و تا جمعه ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در گالری مدار موازی واقع در تهران، خیابان حافظ، نرسیده به چهار راه کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک ۴۰۹ برپاست.


«وفور آب ندرت آب»
«وفور آب ندرت آب» نام نمایشگاهی از آثار تانیا اصل است. این نمایشگاه روز جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد. برای بازدید از نتایج این هنرمند باید به گالری ایوان واقع در الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن بست حمید، شماره ۱ رجوع کرد.


«آرتیفیکت»
نمایشگاه انفرادی «آرتیفیکت» با آثاری از مهران جهان نژاد در گالری «شلمان» واقع در میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ برقرار است. از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری رجوع کنید.


«آیرونی»
«آیرونی» هم نمایشگاهی است که جمعه این هفته در گالری اعتماد ۲ افتتاح خواهد شد. علیرضا الهی در این نمایشگاه آثار خویش را برای بازدید گذاشته است. از روز جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ تا سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ میتوان از این نمایشگاه بازدید نمود. اعتماد ۲ در تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ واقع شده است.


«بی واک»
«بی واک» نام نمایشگاهی انفرادی از تصاویر رها رشیدی پور است. او آثارش را از جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ به گالری گالری عصر واقع در میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ۱۸ خواهد برد. بازدید از این نمایشگاه تا روز جمعه ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ امکان پذیر است.


«Resurrection»
«Resurrection» نمایشگاه انفرادی است که آثار مونا حسین زاده را به نمایش می گذارد. این نمایشگاه در طبقه دو گالری سو انجام می شود. این گالری در خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ واقع شده است. این نمایشگاه جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ شروع می شود و تا جمعه ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.


«لایه های ذهن»
«لایه های ذهن» نمایشگاهی از آثار رزیتا طاهری است. این نمایشگاه جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ افتتاح شده و تا سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت. برای بازدید از این نمایشگاه باید به گالری ریشه ۲۹ واقع در الهیه، خیابان آقابزرگی، روبه روی بانک آینده، جنب بانک خاورمیانه، پلاک ۳۱ رجوع کرد.


«بیرون از خانه»
«بیرون از خانه» نمایشگاهی گروهی از آثار مجسمه سازی است که توسط مریم کوهستانی گردآوری شده است. این نمایشگاه جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ شروع می شود و تا جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت. در این نمایشگاه آثاری از سرشین آتش افروز، مریم بهمنش، الهه حمیدی، سعیده رشیدی، مینا سراج، گلناز شایق، رعنا صنعتی، بهناز طنازی، نرگس غلام دولابی، نگار کریمی، کیمیا گرامی نژاد و فاطمه محمد بیگی قابل بازدید است.
برای بازدید از این نمایشگاه باید به گالری جاوید در میدان فاطمی، خیابان جویبار، خیابان زرتشت غربی کوچه یزدان، پلاک ۱۷، واحد یک سر زد.


«خاطرات وارونه»
«خاطرات وارونه» هم عنوان نمایشگاه انفرادی دیگری است از آثار آربی کشیشیان که در گالری شیدایی بر پا شده است. این گالری در تهران، میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، روبروی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد ۱ واقع است.
«خاطرات وارونه» جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد و تا جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.


«سرچشمه ابدیت»
«سرچشمه ابدیت» نمایشگاهی از آثار مریم ایمان است. این نمایشگاه جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد و تا جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ادامه دارد. برای بازدید از این نمایشگاه باید به گالری «ایوان» ۲ در خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن بست حمید، شماره ۱ رجوع کرد.


«بازیافت»
نمایشگاه انفرادی «بازیافت» با آثاری از علی راحمی حقیقی تا ۱۹ خرداد در گالری «شم» واقع در میرداماد، میدان مادر، خیابان شهید سنجابی(بهروز سابق)، بن بست یکم، پلاک۸، طبقه اول، واحد ۱۲ برپا است. این گالری پنجشنبه ها تعطیلست و روزهای دیگر از ساعت ۱۶ تا ۲۰ باز است.


«فراموش شدگان»
«فراموش شدگان» عنوان نمایشگاهی از آثار فرشید ساتیاروند است. این نمایشگاه جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ شروع شده و تا سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ادامه دارد. در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است:
«در طبیعت فرم اندام ها باتوجه به کارکردی که برای آن موجود دارد تکامل یافته است. در این مجموعه نقاشی، در جهت بیان احساساتِ سوژه و نقاش، رنگ ها، کارکرد اندام ها و به صورت کلی فیگور، حالتی اغراق گونه گرفته اند.
مدتی قبل مدیر یک مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و استثنایی بودم. رنج و درد کودکان فراموش شده ی این مراکز را استعاره ای از رنج، ناامیدی و بی پناهی انسان امروزی دیدم. همین مبحث سرآغاز پروژه ی حاضر شد. مجموعه «فراموش شدگان» با الهام از شرایط زندگی این کودکان خلق شده است.»
برای بازدید از «فراموش شدگان» باید به گالری دوست در خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، خیابان چهارم، شماره ۴ رفت.


«میزانسن»
«میزانسن» آثار شهرزاد قاضی زاهدی را در گالری نیان به نمایش می گذارد. آثار این هنرمند از ۵ تا ۱۹ خردادماه در گالری نیان به نمایش قابل بازدید است.
در بخشی از توضیح در رابطه با آثار این نمایشگاه نوشته شده: «نقاش در این مجموعه به دنبال موقعیتی رفته که اساساً در آن انسان ها آگاهانه از زیست طبیعی و روزمره خود خارج می شوند و زیستی مصنوعی و برساخته را پیش می گیرند. اینجا پیچیدگی دو چندان است و هر نوع ثبت لحظه در یک دوگانگی قرار می گیرد؛ ثبت انسان چنان که خود هست؛ ثبت انسان چنان که می خواسته خویش را بنماید. نشانه هایی چون تصنع های نمایش گون، پرده هایی که نمادین دو فضا را از هم تفکیک می کنند؛ لباس هایی که مابین روزمره و برساخته در رفت و آمدند و حالت هایی انسانی که هم پیوندی با دیگر پیکره ها دارند و هم پیوندی با مخاطبی که این سوی قاب ایستاده و به او می نگرد.»

علاقه مندان می توانند از نمایش انفرادی «میزانسن» در روز جمعه، ۵ تا ۱۹ خردادماه در «گالری نیان» به آدرس میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان ورمزآبادی، بن بست ابهری و پلاک ۵ بازدید کنند.


«موزه و معلولیت»
نمایشگاه «موزه و معلولیت» به مناسبت هشتمین سالروز موزه و معلولیت همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی انجام می شود.
نمایشگاه کارتون «موزه و معلولیت» از تاریخ ۳ الی ۳۱ خرداد ماه سال جاری در خانه کاریکاتور ایران برگزار می گردد.
خانه کاریکاتور ایران در خیابان دکتر شریعتی، تقاطع اتوبان شهید همت، خیابان داود گل نبی غربی، بعداز میدان احمدی روشن(کتابی) پلاک۴۴ واقع است.


«آن پنج نفر»
نمایشگاه عکس «آن پنج نفر» شامل ۱۰۰ عکس از پنج عکاس جوان در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جنگ بوسنی در حوزه هنری افتتاح خواهد شد.
این نمایشگاه از سه شنبه ۲ تا ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ در ایام شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ و در ایام پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ در گالری خانه عکاسان ایران، واقع در حوزه هنری انقلاب اسلامی، خیابان سمیه تقاطع خیابان حافظ، میزبان علاقمندان خواهد بود.


«انتهای حضور»
نمایشگاه نوآوری و کارآفرینی هنر به نام «انتهای حضور» شامل ۲۵ اثر از یاسر یامی، همراه با ۲۵ اثر از ۱۵ هنرجوی جوان است که در چارچوب حجم، مجسمه و نقوش تزئینی عرضه می شود.
این نمایشگاه عصر پنجشنبه ۱۱ خرداد از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در نگارخانه «فرشچیان» با حضور علاقمندان گشایش می یابد.
این نمایشگاه تا ۲۰ خرداد همه روزه از ۱۰ تا ۱۸ (بجز ایام تعطیل) پذیرای مشتاقان خواهد بود.


منبع:

1402/03/11
13:06:01
5.0 / 5
62
تگهای خبر: زندگی , صنعت , عكاس , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است