روایتی دیگر درباره حاشیه های كنسرت محسن یگانه در آمریكا

روایتی دیگر درباره حاشیه های كنسرت محسن یگانه در آمریكا آبی طرح: چندی پیش كنسرت محسن یگانه، از خوانندگان موسیقی پاپ فعال در داخل كشور، در آمریكا برگزار گردید. این كنسرت با حاشیه هایی همراه شد كه برخی رسانه های داخل و خارج از كشور روایت های متفاوتی از آن ارائه كردند.در پی انتشار اظهارات رییس هیات مدیره انجمن دوستی ایران و آمریكای شمالی در ایسنا، محمد حاتم پور ـ مدیر برنامه های محسن یگانه - توضیح هایی ارائه كرد.

او در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: ما اردیبهشت ماه امسال قراردادی را برای برگزاری كنسرت محسن یگانه در آمریكا با این انجمن منعقد كردیم؛ از آنجایی كه این انجمن سابقه برگزاری كنسرت نداشت، طبیعتا نباید با آن ها كار می كردیم اما آن ها به ما وعده دادند گروه كامل موسیقی را همراه محسن یگانه به آمریكا می برند؛ این وعده ای بود كه هیچ تهیه كننده ای نمی دهد و از قضا موضوعی است كه برای محسن یگانه اهمیت ویژه ای دارد، برای همین ما همكاری با این انجمن را به واسطه همین جنس وعده ها قبول كردیم.

وی ادامه داد: چهار شهر آمریكا برای برگزاری كنسرت در نظر گرفته شد و مبالغی هم برای هزینه این كنسرت ها تعیین شد. زمانی كه قرارداد میان ما بسته شد، قرار شد در تبلیغات هم كمك كنیم؛ زیرا یگانه پیش از این تور كنسرت موفقی را در آمریكا داشت و ما نمی خواستیم اعتبار او خدشه دار شود.

حاتم پور افزود: ما مدارك را برای دریافت ویزا فرستادیم و زمانی كه برای دریافت ویزا به كشور آذربایجان رفتیم، متوجه شدیم این انجمن نسبت به دریافت نوع دیگری از ویزا برای ما اقدام كرده است كه برای گروه های هنری استفاده نمی شود، ازاین رو درخواست ویزای ما رد شد و در مرحله بعد فقط برای محسن یگانه ویزا گرفتند.

این فعال حوزه موسیقی اظهار نمود: ما با شرایطی مواجه شدیم كه هیچ كدام از اعضای گروه موسیقی و مدیر برنامه خواننده در این سفر او را همراهی نمی كردند، ازاین رو خواستیم تا كنسرت را كنسل نماییم اما آن ها گفتند اگر این كار را انجام بدهیم، ویزای یگانه را باطل می كنند و او نمی تواند برای ۵ سال ویزایی دریافت كند.

او اظهار داشت: ما در ادامه به اختلاف های مالی برخوردیم و می خواستیم قرارداد را فسخ نماییم اما به احترام ایرانی های مقیم آمریكا كار را ادامه دادیم. آن ها در نهایت مبالغ را كامل به ما پرداخت نكردند و محسن یگانه با هزینه شخصی بلیت هواپیمای خویش را تهیه كرد و در آمریكا اقامت داشت. طبق قرارداد، تمام هزینه ایاب و ذهاب و دستمزد بر عهده كنسرت گذار بوده است و در این زمینه حق شكایت برای ما محفوظ است و پیگیری قضایی خواهیم كرد. آن ها برای تبلیغات با یك شركت آمریكایی قرارداد بسته بودند كه با روحیه ایرانی آشنایی نداشت و یگانه چند روز آخر باز از حساب شخصی خود هزینه هایی از تبلیغات را پرداخت كرد. ما همه چیز را رعایت كردیم و همه مشكلات از بی تجربگی تیم برگزاركننده بوده است.

مدیر برنامه های این خواننده پاپ درباره فروش بلیت های كنسرت هم اظهار داشت: ظرفیت سالن مایكروسافت ۶۸۰۰ نفر است كه طبق آمار فروشی كه هرروز به ما اعلام می كردند، پنج روز مانده به اجرا ۶۵۰۰ صندلی فروخته شده بود و حتی نزدیك اجرا تعدادی از آمریكایی ها در اینستاگرام به من پیام دادند كه حدود ۲۰ بلیت باقی مانده است كه جای خوبی ندارند و پرسیده بودند اگر بخواهند بلیت در جای خوب تهیه كنند، چگونه این كار را انجام بدهند.

حاتم پور ادامه داد: محسن یگانه یك بار پیش از این تمامی بلیت های این كنسرت را در این سالن به فروش رسانده بود و نامش در لیست مشاهیر این سالن بعنوان نخستین خواننده ایرانی فعال در داخل كشور وارد شده بود. طبق فیلم ها و تصاویر موجود از این كنسرت آخر، سالن جای خالی نداشت و از هر تهیه كننده ای بپرسید، این كنسرت را سولد اوت شده (تمامی بلیت های آن به فروش رفته) حساب می كند.

او درباره ادعایی درباره همكاری محسن یگانه با گروهی از نوازندگان كه با خواننده های لس آنجلسی همكاری داشته اند هم اظهار داشت: او مجبور شد با تعدادی از آمریكایی ها و ایرانی های ساكن آن جا همكاری كند كه اسامی همه آن ها موجود است، همینطور محسن یگانه در آمریكا هیچ مدیر برنامه ای نداشته و همه هماهنگی های وی را من به شكل تلفنی انجام می دادم.

حاتم پور همینطور اظهار داشت: به علت فضایی كه به وجود آمده بود و مخالفان برگزاری كنسرت های خوانندگان داخل كشور در لس آنجلس، با روش هایی علیه این كنسرت لابی كرده بودند و تا آخرین دقایق فشار وارد می كردند كه این كنسرت لغو شود اما خدا را شكر، برگزار گردید. محسن یگانه هم در كنسرت شهر «سن خوزه» اعلام نمود هیچ مشكلی با هیچ دینی ندارم و به انسانیت انسان ها احترام می گذارم. من هم به خاطر روشن شدن افكار عمومی این حرف ها را مطرح كردم.
1396/09/30
14:00:05
5.0 / 5
4349
تگهای خبر: خواننده , كنسرت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است