حضور رئیس موزه بریتانیا در موزه هنرهای معاصر

حضور رئیس موزه بریتانیا در موزه هنرهای معاصر به گزارش آبی طرح رییس موزه بریتانیا از آثار تونی كرگ (مجسمه ساز انگلیسی-آلمانی) در موزه هنرهای معاصر تهران و گنجینه این موزه بازدید نمود.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، هارتوینگ فیشرـ رییس موزه بریتانیا (بریتیش میوزیِم)، ـ ضمن بازدید از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و نمایشگاه آثار حجمی و طراحی های آثار تونی كرگ(هنرمندانگلیسی- آلمانی)، با علی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران دیدار و گفت و گو كرد.
در این دیدار، «زارع» ابراز امیدواری كرد جهانیان بتوانند از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بازدید داشته باشند و ما بتوانیم این آثار را كه در برگیرنده مهم ترین آثار هنرمندان معاصر ایران و مدرنیسم غربی است در موزه های مهم و مطرح جهان به نمایش بگذاریم.
رییس موزه بریتانیا ضمن ابراز شگفتی از معماری بی نظیر موزه و با شادمانی از اینكه توانسته است، از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران را یكجا بازدیدكند، اظهار داشت: در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران آثار پرارزش و منحصر بفردی از هنرمدرن غرب و هنر معاصر ایران با تنوع سبك های هنری وجود دارد كه هر هنرمند و هنر دوستی آرزوی دیدن این گنجینه كمتر دیده شده را از نزدیك دارد.


فیشر ضمن بازدید از آثار تونی كرگ اظهار داشت: این مجموعه ای كه از این هنرمند در گالری های موزه به نمایش درآمده است و با عنایت به شناختی كه من از تونی كرگ دارم، یكی از كامل ترین مجموعه های به نمایش درآمده از این هنرمند است.
او اظهار نمود: با عنایت به ظرفیت بالای موزه هنرهای معاصر تهران و جایگاه بین المللی آن می توانیم در آینده نزدیك همكاری های فرهنگی و هنری بین موزه بریتانیا و موزه هنرهای معاصر تهران داشته باشیم.


 

1396/10/03
14:44:18
5.0 / 5
4216
تگهای خبر: موزه , نمایش , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است