خط نگاران به نمایش درمی آید

خط نگاران به نمایش درمی آید آبی طرح: نمایشگاه آثار نقاشیخط سه هنرمند با نام «خط نگاران»  در گالری ایده پارسی برگزار می گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی این گالری، نمایشگاه «خط نگاران»، با آثاری از فاطمه حسنی، مریم حاجی صادقی و نوشین شیخ زاده ۲۲ دی ماه در گالری ایده پارسی افتتاح خواهد شد؛ كه در آن ۲۰ اثر از این هنرمندان در ابعاد مختلف به نمایش گذاشته می گردد.
در بیانیه این نمایشگاه كه توسط مهدی فلاح ـ خوشنویس ـ نگاشته شده، این گونه آمده است:
«در كارنامه هنر خوشنویسی، تنوع آثار و تفاوت نگرش هنرمندان منحصر به امروز نیست. چنانچه شكل و تصویری كه نتیجه تركیب حروف و كلمات بوده، حاصل كار بعضی از هنرمندان این سرزمین در اواخر قرن نهم است. شاید پژوهشگر و محققی این تفاوت نگرش را، شیوه تفننی تلقی كند كه در عرصه هنر خوشنویسی اتفاق افتاده. اما صرفنظر از چنین دریافتی، این نگرش متفاوت زمینه را برای تحولات بعدی فراهم نموده است و از جمله، ریشه های نقاشیخط را هم باید در ارتباط با همین تحولات تاریخی بررسی كرد.
بر این اساس، آنچه بعنوان گرایش های نوین و دستاورد معاصران در قلمرو هنر خوشنویسی می شناسیم، از جهتی ریشه دار است و شایسته ی پژوهش. اما اگر خاستگاه امروزی این تحولات مورد نظر باشد باید از دهه ۳۰ و به طور ویژه دهه ۴۰ نام ببریم كه با آن فضای فرهنگی و هنری متمایز، در این مورد قابل استناد است. در این میان نقاشیخط از ابتدا تا امروز همواره از اقبال عمومی خوبی برخوردار بوده و تجربه های هنرمندان و عرضه دیدگاه های متفاوت بر گسترده پیشین به آن وسعت بخشیده است.
بعلاوه فعالیت هنری بانوان در چهار دهه اخیر، ثمربخش بوده است. به خصوص بعد از دهه پنجاه، بانوان هنرمند پا به پای مردان به فعالیت های هنری پرداخته اند و در فضای آكادمیك و دانشگاهی هم تلاش و سهمی در خور دارند و دستاوردهای آنان همواره قابل استناد و نقد و بررسی بوده است.
این موقعیت ممتاز محصول فرایند تاریخی و اوضاع و احوال اجتماعی است كه خوشبختانه آثار پرارزش آن در آفاق فرهنگ و هنر این مرز و بوم كم نیست و كارنامه فرهنگی بعضی از بانوان هنرمند پربار و درخشان و باعث افتخار است. »
این نمایشگاه جمعه ۲۲ دی ساعت ۱۶ تا ۲۰ افتتاح شده و تا ۲۷ دی ماه، هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای علاقمندان خواهد بود.
گالری ایده پارسی در خیابان شریعتی، خیابان دولت، نرسیده به سه راه نشاط، كوچه اله وردی آذر، پلاك ۲۸ قرار دارد.1396/10/19
23:03:10
5.0 / 5
4433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است