داوود گنجه ای اعلام كرد:

ما بی طرفیم!

ما بی طرفیم! آبی طرح: قائم مقام خانه موسیقی می گوید: در جهت اظهار نظر بعضی از هنرمندان در خصوص انتخاب مدیركل دفتر موسیقی، من بعنوان نماینده خانه موسیقی اعلام می كنم ما كاملاً به مبحث بی طرفانه نگاه می نماییم.به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، درپی انتصاب معاونت هنری جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد زمزمه هایی در خصوص تغییراتی در ساختار این معاونت همچون تغییر مدیركل دفتر موسیقی این وزارتخانه عنوان شد. در بین نام هایی كه بعنوان گزینه های احتمالی تصدی این سمت برده می شد، نام علی ترابی قوت بیشتری گرفت و شنیده ها از حضور قطعی وی در دفتر موسیقی حكایت می كرد. ترابی سابقه مدیركلی دفتر موسیقی و مدیریت اجرایی جشنواره موسیقی جوان را در كارنامه كاری خود دارد.

كار تا جایی پیش رفت كه در ایام اخیر دو نامه خطاب به سیدعباس صالحی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ اولی در پشتیبانی از ادامه فعالیت فرزاد طالبی (مدیركل فعلی) و دومی در پشتیبانی از انتصاب علی ترابی تهیه شد.

نامه ی نخست، با حاشیه هایی همراه شد و حال، داود گنجه ای ـ نوازنده كمانچه و قائم مقام خانه موسیقی ـ درباره تغییر مدیر كل دفتر موسیقی، موضع این نهاد را بی طرف اعلام می كند و می گوید: خانه موسیقی تنها خواهان تعامل مناسب از جانب دفتر موسیقی است؛ تا بتواند منافع مادی و معنوی هنرمندان را تأمین كند؛ مابقی ماجراها در حاشیه قرار دارد.

او تصریح می كند: به صورت كلی ما در خانه موسیقی دخالتی در این موارد نداریم و همواره بی مواجه می باشیم. البته در این راستا بعضی از اعضاء نظرات متفاوتی دارند كه كاملاً شخصی و وابسته به خود این افراد است.

گنجه ای در ادامه اظهار می كند: آنچه كه برای ما مهم است، تعامل مناسب با خانه موسیقی است تا بتوانیم در جهت وظایفمان یعنی پشتیبانی از منافع مادی و معنوی هنرمندان حوزه موسیقی موفق باشیم.

قائم مقام خانه موسیقی با اشاره به اینكه خانه موسیقی در حواشی تغییرات مدیران دولتی هیچ دخالتی ندارد، تاكید می كند: این نهاد در كش وقوس هایی كه مربوط به نظرات شخصی برخی افراد است، دخالت نخواهد كرد؛ زیرا فرزاد طالبی و علی ترابی عملكرد قابل قبولی دارند و جزو مدیران موفق به شمار می روند. البته باید در جهت دست یابی به رشد مثبت در عرصه موسیقی با هنرمندان و این نهاد مدنی هم مشورت شود.

گنجه ای بار دیگر با تاكید، اظهار می كند: خانه موسیقی متعلق به تمام هنرمندان این حوزه است، به همین خاطر هم باید این بخش را در تصمیم گیری های كلان مورد توجه قرار داد اما در جهت موضع گیری در خصوص تغییر مدیر كل دفتر موسیقی، خانه موسیقی كاملاً بی طرف است.

این نوازنده ی پیشكسوت بیان می كند: بعنوان یك موسیقی دان، دوست دارم كه مركز موسیقی فضایی آرام داشته باشد تا فضای كار به سمت توسعه سوق پیدا كند اما اگر تعامل دوستانه و منصفانه ای نباشد، مشكلات توسعه پیدا می كند؛ ازاین رو تنها محبت، دوستی و همكاری كار را پیش می برد.
1396/12/23
14:20:00
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: فرهنگ , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است