تصمیمی جدید برای موزه هنرهای معاصر صنعتی كرمان

تصمیمی جدید برای موزه هنرهای معاصر صنعتی كرمان آبی طرح: گروهی از متخصصان و كارشناسان مرمت آثار، وضعیت آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر صنعتی كرمان را بررسی و شناسنامه مرمتی آنها را تهیه می كنند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نموده بعد از بازدید سید محمد مجتبی حسینی ـ معاون امور هنری وزارت ارشاد ـ از موزه هنرهای معاصر صنعتی كرمان در ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری و لزوم بررسی آثار، گروهی از متخصصان و كارشناسان مرمت تا آخر خردادماه، با هماهنگی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان، با بررسی وضعیت آثار، شناسنامه و مشخصات مرمتی آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی كرمان را تهیه می كنند.
بعد از بررسی آثار و تهیه شناسنامه مرمتی، برنامه ریزی لازم برای ترمیم آثار مورد نظر، صورت خواهد گرفت.

اتفاقی كه در كرمان افتاده، فجیع است
حمید شانس ـ هنرمند مجسمه ساز ـ كه مدیریت تیم هنری ترمیم مجسمه های موزه استاد علی اكبر صنعتی در تهران را برعهده داشته است، مهرماه ۱۳۹۶ در گفت وگویی با ایسنا، درباره موزه هنرهای معاصر صنعتی كرمان هم اظهار كرده بود: اتفاقی كه در كرمان افتاده، فجیع است. شاید بودجه ای كه برای اداره این موزه اختصاص پیدا می كند، چیزی نزدیك به ۳۰۰ میلیون تومان و بودجه مرمت آثار حدود ۵۰ میلیون تومان باشد.
شانس بیان كرده بود: موزه كرمان حداقل بودجه را در اختیار دارد و با این وضعیت، امكان این را نخواهد داشت كه همین آثار را نگه دارد و سرپا بایستد. رفتاری كه با دومین موزه تجسمی ایران می كنند، به شكلی تحقیر جریان هنر و فرهنگ است.
او درباره میزان صدمه مجسمه های موزه كرمان هم اظهار داشته بود: میزان صدمه دیدگی بالا نیست؛ اما شرایط نگهداری از آثار مطلوب نیست. موزه یك موجود زنده است كه باید تنفس كند و رشد داشته باشد. آنجا نام موزه را دارد، اما از عملكرد یك موزه فاصله گرفته است. اگر مجموعه ای بخواهد به یك موزه كامل تبدیل گردد، باید خلأهایش را پر كند. موزه كرمان، كار كم دارد و كار تازه نخریده، جایی برای نگهداری آثار ندارد و بیش از دو میلیارد تومان نیاز دارد تا فضای خویش را درست كند، اكنون از پس آبیاری فضای سبز هم برنمی آید.
موزه هنرهای معاصر صنعتی كرمان كه ۴۰ سال محل نگه داری كودكان بی سرپرست بود، در سال ۱۳۵۶ راه اندازی شد. این موزه گنجینه ای از آثار هنرمندان خارجی، آثاری از هنرمندان شاخص نوگرای ایران، مجموعه ای از آثار سهراب سپهری و آثار علی اكبر صنعتی دارد.
برای اطلاعات بیشتر درباره این موزه، می توانید این گزارش را بخوانید.1397/03/03
19:55:13
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: فرهنگ , مرمت , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است