یك عكاس پیشكسوت مطرح كرد

اختلاف عكاسان مانعی برای رشد عكاسی

اختلاف عكاسان مانعی برای رشد عكاسی آبی طرح: یك عكاس پیشكسوت معتقد است: اختلافات بین عكاسان از رشد و اعتلای عكاسی جلوگیری می كند.


فرامرز عامل بردبار در گفت وگو با ایسنا عنوان كرد: میزان حضور و فعالیت عكاسان فاخر و باتجربه در انجمن عكاسی خراسان رضوی حداقلی است.
او افزود: نخستین هدف از برگزاری نمایشگاه «دوسالانه انجمن عكاسان خراسان رضوی» روز جهانی عكاسی است و انجمن عكاسی خراسان رضوی تصمیم به انتشار فراخوان و جمع آوری تصاویر منتخب عكاسان برای برگزاری چنین نمایشگاهی به منظور گرامی داشت روز جهانی عكاسی گرفته است.
وی ادامه داد: هر یك از انجمن ها و گروه های عكاسی در جهت ارتقای سطح عكاسی مفید هستند و می توانند قدمی رو به جلو بردارند، انجمن عكاسان خراسان هنوز بعنوان و انتظاری كه از آن می رود نرسیده است. فعالیت ها، كارگاه ها و نمایشگاه هایی كه انجمن برگزار می نماید محدود بوده و در سطح انجمنی تحت عنوان انجمن عكاسان خراسان رضوی نیست.
این عكاس پیش كسوت اظهار داشت: انجمن هایی به این شكل توسط وزارت ارشاد اسلامی تشكیل می شوند اما پس از دایر شدن آن ها هیچ گونه حمایت مالی صورت نمی گیرد. اغلب گروه ها و انجمن هایی كه در ایران موفق و مطرح شده اند، گروه های مستقل بوده اند و از سوی نهادهای دولتی حمایت نمی شدند.
عامل بردبار بیان كرد: به عقیده بنده هم بستگی و هم دلی عكاسان در جهت بهبود شرایط می تواند بسیار موثر واقع شود اما همیشه ما شاهد اختلافات بین عكاسان بوده ایم كه این مساله از رشد و اعتلای عكاسی جلوگیری می كند، همینطور بین گروه های مختلف عكاسی و عكاسان مطرح اختلاف نظراتی وجود دارد و این مسئله ضربه هایی به عكاسی وارد می نماید.
وی تصریح كرد: حاشیه هایی كه در جهت اختلاف نظرات بین عكاسان مطرح و انجمن ها به وجود می آید سبب می گردد انجمن عكاسی جایگاه درست خویش را به دست نیاورده و جلوی پیشرفت آن گرفته می شود، این به معنای زیر سوال بردن انجمن عكاسی و هیات مدیره آن نیست بلكه در كل ایران این اتفاقات رخ می دهد.
این عكاس پیش كسوت اظهار نمود: تعداد عكاسان فاخری كه در انجمن عكاسان خراسان رضوی حضور دارند، حداقل است اما در نمایشگاه «دوسالانه انجمن عكاسان خراسان رضوی» از عكاسان پیش كسوت و مطرح در مشهد دعوت شد تا آثار خویش را در این نمایشگاه در معرض نمایش قرار دهند.
عامل بردبار اضافه كرد: انجمن عكاسی خراسان رضوی در این نمایشگاه تمام تلاش خویش را انجام داد كه در كنار جوانان، عكاسان پیشكسوت و اساتید عكاسی هم حضور داشته باشند و جوانان بتوانند از تجربه آن ها استفاده كنند اما تعدادی از عكاسانی كه از آن ها دعوت شده بود تمایل به شركت در این نمایشگاه نداشتند.
وی عنوان كرد: زمانی كه عكاسان باتجربه، پیش كسوت و قدیمی در چنین نمایشگاه هایی شركت نمایند برای عكاسان جوان قوت قلب و انگیزه ای خواهد بود، چونكه تصاویر خویش را در كنار عكاسان پیشكسوت می بینند و این مساله سبب تولید اعتماد به نفسی برای ادامه راه در آن ها می گردد.1397/05/29
14:19:06
5.0 / 5
4135
تگهای خبر: پیشكسوت , طرح , عكاس , عكاسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است