لیلی گلستان در گفت وگو با ایسنا:

خرید اثر هنری یك نوع پس انداز است

خرید اثر هنری یك نوع پس انداز است آبی طرح: لیلی گلستان با بیان این كه در ایران به علت ناشناخته بودن هنرهای تجسمی نزد عامه مردم هنوز راه درازی در ارتباط با اقتصاد هنر در پیش داریم و در این مورد باید فرهنگ سازی شود، اضافه كرد: هنوز مردم نمی دانند و عادت ندارند كه می توانند هنر تجسمی را خریداری نموده و در خانه ی خود داشته باشند.


وی در گفت وگو با ایسنا با تاكید بر این كه این فرهنگ سازی فعلا نه از جانب دولت بلكه از جانب گالری داران انجام می شود، اضافه كرد: بنده در گالری گلستان از روز آغاز به كار اعلام كردم كه امكانات و تسهیلاتی (مثل چك مدت دار یا خرید قسطی) را برای خرید آثار هنری قائل می شوم و همین مبحث سبب شد كه مردم كم كم راغب به خرید شوند.
این گالری دار با اشاره به اینكه چند سالی است كه تهرانی ها متوجه شده اند كه اثر هنری و خرید آن یك نوع پس انداز است و می توانند اثر خریداری شده را مدتی بعد بیشتر بفروشند، اظهار داشت: وجود حراجی ها هم سبب شده كه مردم بیشتر متوجه هنرهای تجسمی بشوند، اما این مورد صرفا به تهران مربوط می گردد و شهرهای دیگر بسیار دور از این قضایا هستند.
وی بیان كرد: در اكسپوی قبلی خواهش كرده بودم كه نام روسای كارخانه ها را فهرست كرده و برای تمامی شان كارت دعوت ارسال نمایند كه این اتفاق نیفتاد و از كسی دعوت نشد؛ از این رو اكسپویی كه زحمات بسیاری جهت برپایی آن كشیده بودند و این همه كار باكیفیت در آن وجود داشت، با فروش كمی روبه رو شد كه امید است امسال برای فروش برنامه ریزی جدی شود.
وی با تاكید بر این كه موفقیت یك نمایشگاه هم به كیفیت آثار است و هم به فروش خوب آن، تشریح كرد: برپایی اكسپو در هر كجای ایران كه باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ اكسپو می تواند مردم را با هنر مدرن آشنا كند و در نتیجه چشم مردم آرام آرام باهنر آشنا می گردد. در این رابطه اگر درست فرهنگ سازی شود و تبلیغات درستی شود همان مردم به خرید هم راغب خواهند شد.
گلستان با بیان این كه مردم باید بدانند كه خرید اثر هنری یك نوع پس انداز بوده و سود زود بازدهی خواهد داشت، تشریح كرد: اگر مردم بعنوان یك تجارت به خرید آثار هنری بپردازند، حتما سود می كنند و اگر برای دل خودشان و لذت بردن از آن خرید می كنند، بهترین لذت را از دیدار اثر هنری خواهند برد.1397/08/06
14:02:39
5.0 / 5
4839
تگهای خبر: اثر هنری , فرهنگ , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است