مدیر اداره كل هنرهای تجسمی:

معدل مجسمه های شهری ما نسبت به دنیا خوب نیست

معدل مجسمه های شهری ما نسبت به دنیا خوب نیست آبی طرح: مدیر اداره كل هنرهای تجسمی تصریح كرد كه در حوزه مجسمه های شهری در مقایسه با دیگر شهرهای دنیا در شرایط خوبی به سر نمی بریم.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی، هادی مظفری ـ مدیر اداره كل هنرهای تجسمی ـ در بازدید از نمایشگاه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری كه جمعه (نهم آذر ماه) در محل موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح شد، بعد از دیدن آثار اظهار داشت: به نظر من یكی از رویدادهای مهم و اثرگذار هم اكنون در كشورمان برگزاری دوسالانه مجسمه های شهری است. من در دوره های پیش در این دوسالانه مسوولیت داشته ام و از نزدیك آنرا دنبال می كنم. خصوصیت هایی این رویداد را نسبت به سایر رویدادهای مشابه مجزا می كند.
وی افزود: در دوسالانه مجسمه های شهری هنرمند می داند آثاری كه اینجا خلق می كند، به فضای شهری وارد می گردد. خیلی از رویدادها چنین خصوصیت ندارند.
مظفری بیان كرد: سالانه ۲۶۰ جشنواره و رویداد هنری در كشور برگزار می گردد و خیلی از آنها روز اختتامیه و با معرفی برگزیدگان تمام می شود و آثار برگزیده نه دیده می گردد و نه در دسترس عموم قرار می گیرند. اگر این را یكی از ایرادات جدی این رویدادها بدانیم، باید گفت در دوسالانه مجسمه های شهری یك اتفاق كم نظیر رخ می دهد و آن امكان دیده شدن آثار برگزیده توسط مخاطبان بی شمار در سطح شهر است.مدیر اداره كل هنرهای تجسمی همینطور اظهار داشت: آثاری كه امروز در نمایشگاه دیدم از رشد كیفی بسیار خوبی برخوردار بود و نویدبخش این است كه مسیر دوسالانه رو به جلوست.
مظفری با تاكید بر اینكه در حوزه مجسمه های شهری در مقایسه با دیگر شهرهای دنیا در شرایط خوبی به سر نمی بریم، افزود: باآنكه در ۱۰ سال اخیر در حوزه مجسمه های شهری خصوصا در تهران شاهد اتفاقات خوبی بوده ایم اما معدل مجسمه های شهری ما نسبت به دیگر شهرهای دنیا معدل خوبی نیست. این بیینال هر چه با كیفیت بیشتری به كار خود ادامه دهد و انرژی برگزاری آن بیشتر باشد، برآیند آن در ادامه می تواند در تعدیل این معدل كارساز باشد.1397/09/11
14:31:45
5.0 / 5
4727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است