شانزدهمین جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر فراخوان داد

شانزدهمین جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر فراخوان داد آبی طرح: شانزدهمین دوره ی «جشن تصویرسال» و «جشنواره فیلم تصویر» از ۳ تا ۲۴ اسفندماه برگزار می گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، شانزدهمین دوره ی «جشن تصویرسال» از سوم تا بیست وچهارم اسفندماه همچون دوره های گذشته در رشته های عكاسی، گرافیك، كاریكاتور و فیلم با در اختیار داشتن تمامی نگارخانه ها و تالارهای نمایش خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.
امسال باز در كنار شاخه های پنج گانه عكاسی، دو بخش مسابقه عكس «ایران ما» و «عكس های موبایلی» در نظر گرفته شده است.
در رشته عكس كه شامل بخش های مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان، خبری و نگاهی دیگر (خلاقه) است، تصاویری پذیرفته می شوند كه در فاصله زمانی نیمه دوم سال ۱۳۹۶ و سال ۱۳۹۷ گرفته شده باشند.
همین طور به روال چهار سال گذشته، بخش مسابقه عكس «ایران ما» در این جشنواره با سوژه های زیر برگزار می شود: طبیعت، خاصیت های اقلیمی و جاذبه های گردشگری ایران، مردم نگاری اقوام و خانواده ی ایرانی، میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و مذهبی ایران، آیین های، مراسم و رویدادهای ملی و مذهبی ایران، رخدادها و چهره های شاخص فرهنگی، هنری ایران، رخدادهای مهم سیاسی، ورزشی، علمی و صنعتی ایران، تصاویر قدیمی از آلبوم های خانوادگی.
دو بخش گرافیك (پوستر) و كاریكاتور هم همچون سال های گذشته با سوژه آزاد برگزار می گردد. آثار بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال با نظر هیات داوری معرفی شده از طرف انجمن طراحان گرافیك ایران و گروه های آزاد كاریكاتور انتخاب و به نمایشگاه راه خواهند یافت.
همین طور جشنواره فیلم تصویر همزمان با نمایشگاه تصویر سال درخانه هنرمندان ایران برگزار می گردد. همه فیلم های غیرتجاری شامل فیلم های مستند، كوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت و موبایلی كه از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در دو بخش كمتر از ۱۵ دقیقه و بالاتر از ۱۵ دقیقه این جشنواره عرضه خواهند شد. فیلم های منتخب در مدت برگزاری جشن تصویرسال، همه روزه در خانه ی هنرمندان ایران به نمایش در می آیند.
بخش «جشنواره جشنواره ها» باز همچون گذشته با همراهی سازمان سینمایی كشور، فیلم های برنده در جشنواره های فیلم برگزار شده در طول سال ۱۳۹۷ ایران بعنوان بخش جنبی جشنواره فیلم تصویر نمایش داده می شوند. امسال باز فیلم های برنده و برگزیده ی جشنواره سینما حقیقت، جشنواره فیلم كوتاه تهران و جشن خانه سینما از سوم تا بیست و چهارم اسفندماه ۱۳۹۷ در تالار ناصری خانه هنرمندان ایران به نمایش در می آیند.

جوایز جشنواره
در شانزدهمین دوره ی جشن تصویرسال و در ادامه رویكرد ویژه به جوانان، جایزه جوانان زیر ۲۵ سال به یاد و نام «محسن رسول اف» هنرمند جوانی كه در چهار رشته عكاسی، گرافیك، كاریكاتور و فیلم فعالیت داشت و در شهریورماه سال ۱۳۸۷ در سانحه سقوط هواپیما درگذشت، ازطریق آرای هیات داوری خاص هر رشته، اهدا خواهد شد.
در این بخش، به منظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان كشور، در رشته عكاسی (خبری، مستنداجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان، نگاهی دیگر) و دو رشته كاریكاتور و پوستر و باز جشنواره فیلم تصویر (فیلم های زیر ۱۵ دقیقه و بالای ۱۵ دقیقه) برای هر بخش، یك تندیس ویژه، دو دیپلم افتخار و جوایز نقدی در نظر گرفته شده است كه همچون دوره های گذشته، ازسوی «بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول اف» اهدا میگردد.
همین طور «جایزه وحید ابد» برای عكاس منتخب مطبوعاتی سال كه نقش و فعالیت ویژه ای را در رویدادهای مهم ایران و جهان داشته است، در شانزدهمین دوره ی جشن تصویرسال اهدا میگردد. عكاس منتخب از میان شركت كنندگان این دوره در بخش عكاسی (جوان و آزاد) ازسوی هیات داوران تصویر سال انتخاب و اعلام خواهد شد.
برنده این جایزه مبلغ سه میلیون تومان نقد، همراه با تندیس «وحید ابد» بعنوان عكاس سال از نگاه تصویر سال ۱۳۹۷ از طرف خانواده زنده یاد «وحید سهرابی ابد» دریافت می كند.
وحید سهرابی ابد متولد سال ۱۳۶۸ همدان از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ بعنوان عكاس با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) همكاری می كرد و در سال ۱۳۸۹ برنده ی جایزه نخست و تندیس بخش «عكس های ورزشی» از جشن تصویر سال شد.
همین طور آثار برگزیده عكاسان سراسر كشور كه برمبنای فراخوان دوره قبل با عنوان «یزد؛ شهر جهانی» به دبیرخانه جشن تصویرسال رسیده، مقرر است به صورت نمایشگاهی مستقل بعنوان برنامه جنبی هفته «هنر خشت» در نیمه دوم بهمن ماه ۱۳۹۷ در شهر یزد برگزار گردد و هفت برنده این مسابقه سراسری باز در مراسم پایانی معرفی خواهند شد.
مهلت پایانی ارسال آثار تا ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷ در نظر گرفته شده و هنرمندان علاقمند به شركت در شانزدهمین جشن تصویر سال باید از راه ثبت نام و آپلود در سایت تصویر به آدرسhttp: //upload.tassvir.com اقدام نمایند.1397/10/02
15:12:57
5.0 / 5
4204
تگهای خبر: انیمیشن , پوستر , تصویر , جاذبه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است