ثابت ماندن قیمت صنایع دستی با حذف دلالان

ثابت ماندن قیمت صنایع دستی با حذف دلالان آبی طرح: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین اظهار داشت: روستای رویین سالانه ۱۵۰ هزار متر مربع تولیدات نساجی دارد.


«محمد محمدی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این كه روستای روئین در اسفراین یكی از مناطق هدف گردشگری در خراسان شمالی است كه به لحاظ تولید دست بافته ها بعنوان دهكده نساجی در این نام قرار گرفته است، اظهار نمود: ۴۵۰ هنرمند در حوزه نساجی در روستای روئین فعالیت می نمایند كه سالانه ۱۵۰هزار مترمربع تولید دارند.
وی اضافه كرد: امسال 5 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 6 به 25 نفر از هنرمندان نساجی پرداخت شده است تا بتوانند در كنار خود افرادی را بكار گرفته و درآمدزایی كنند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین با اشاره به این كه حذف واسطه ها در فروش محصولات نساجی به عدم افزایش نرخ تولیدات و ثبات قیمت ها منجر گردیده است اظهار داشت: راه اندازی بازارچه های نوروزی از اقداماتی است كه توسط سازمان میراث فرهنگی صورت گرفته در این ایام بازارچه ها رونق بیشتری پیدا می كنند.
محمدی افزود: هر خانه در این دهكده حكم یك مركز فروش صنایع دستی سنتی و محصولات خانگی را دارد كه پیگیر احداث یك بازارچه صنایع دستی در این روستا هستیم.
وی با بیان این كه یكی از اشكالات موجود در حوزه نساجی طی چند سال گذشته، محدود شدن تولیدات به بافت های چادر شب و حوله بود، تصریح كرد: با اقدامات صورت گرفته و با عنایت به كاربرد پارچه های سنتی در پوشاك بانوان و تغییر كاربری و نفوذ سنت ها به تزئینات منازل این ضعف برطرف شده و نساجان روئین به تولید پارچه های متنوع ورود پیدا كرده اند.


1397/10/13
13:35:38
5.0 / 5
4264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است