انتقاد محمد احصایی از تخریب هنر و هنرمندان

انتقاد محمد احصایی از تخریب هنر و هنرمندان آبی طرح: سیدمحمد احصایی می گوید: با وجود هجمه هایی كه این روزها به هنر می شود، هنرمندان باید به كار خود ادامه دهند، دلسرد نشوند و از مواضع هنری خود پایین نیایند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، این هنرمند خوشنویس، نقاش و گرافیست كه نشان درجه یك ملی فرهنگ و هنر را از رئیس جمهور دریافت كرده است، در سخنانی اظهار نمود: متاسفانه در چند روز اخیر خبرهایی شنیدیم كه فقط سبب ناراحتی و نگرانی اهالی هنر شده است. هنرمندان و هنر واقعا در جامعه مظلوم واقع شده اند و هر شخصی به خودش این اجازه را می دهد كه هر كاری كه دوست دارد در این حوزه انجام دهد.
این هنرمند در ادامه بیان كرد: انتشار بعضی تصاویر كه مربوط به سال ها پیش است فقط برای ضربه زدن به هنر است و باید به هر طریقی كه شده جلوی آن گرفته شود. به نظرم اگر این افراد را شناسایی كرده و مجازاتی برای آنها در نظر گرفته شود درس عبرتی برای دیگران می شود تا دیگر از این قبیل اقدامات مخرب انجام ندهند.
احصایی اشاره كرد: خیلی ها می گویند پخش این تصاویر بی غرض بوده است، اما حتی اگر بی غرض هم بوده باشد به هنر ضربه های جبران ناپذیری می زند.
این عضو فرهنگستان هنر در انتهای سخنان خود با اشاره به اینكه «هنرمندان باید به كار خود ادامه دهند، دلسرد نشوند و از مواضع هنری خود كوتاه نیایند»، تصریح كرد: این اعمال تخریبی سبب می شود هنر لطمه ببیند و اگر دیر بجنبیم در بعضی مواقع عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.1397/11/02
14:06:29
5.0 / 5
4729
تگهای خبر: فرهنگ , گرافیست , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است