شروطی كه برای اجرای موسیقی زنده در كرمان گذاشته شده

شروطی كه برای اجرای موسیقی زنده در كرمان گذاشته شده آبی طرح: سرپرست پلیس امنیت عمومی استان كرمان اظهار داشت: اجرای موسیقی زنده در اماكن عمومی منوط به ستاندن مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اماكن عمومی است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، سرهنگ حمید مستعلی زاده در جلسه مشترك با اعضای اتحادیه هتل داران و سفره خانه های سنتی و اداره ارشاد اسلامی كه به منظور وحدت رویه در اجرای موسیقی زنده در اماكن عمومی برگزار شد، توضیح داد: اجرای زنده موسیقی در اماكن عمومی بسته به ستاندن مجوز از دفتر موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره نظارت بر اماكن عمومی است و انجام هر گونه تبلیغ در این خصوص ممنوع می باشد.
وی اضافه كرد: اعضای گروه موسیقی باید از وضعیت ظاهری و پوشش مناسب برخوردار باشند و از پوشیدن البسه تنگ و چسبان، بدن نما و كوتاه، دارای علایم غیرمجاز، پاپیون و كراوات كه مروج فرهنگ غرب بوده اجتناب كنند.
مستعلی زاده عنوان كرد: صاحب پروانه كسب یا نماینده قانونی وی مسئولیت نظارت بر حسن اجرای رعایت شئونات اسلامی در حین اجرای موسیقی زنده دارد و حضور وی در تمام ساعات فعالیت گروه موسیقی الزامی است.
این مقام انتظامی اشاره كرد: واحدهای صنفی كه مبادرت به اجرای موسیقی زنده در اماكن عمومی می كنند باید در روزهای سوگواری ائمه معصومین، شب قبل و روز شهادت و ایام فاطمیه شامل روز شهادت و دو روز قبل و دو روز پس از آن و روزهایی كه توسط مراجع ذیربط عزای عمومی اعلام شده است، از برگزاری كنسرت زنده اجتناب كنند.
سرپرست پلیس امنیت عمومی تعهد، تذكر و پلمب را همچون برخوردهای قانونی برای افرادی كه ایجاد مزاحمت برای همسایگان و سد معبر در هنگام اجرای موسیقی زنده داشته برشمرد و اشاره كرد: در صورت مشاهده موارد ایجاد مزاحمت با واحد صنفی متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
وی تصریح كرد: واحدهای صنفی كه مبادرت به اجرای موسیقی زنده می كنند باید در زاویه دید دوربین های مدار بسته باشد و تمام محیط محل استقرار گروه موسیقی و مشتریان را پوشش دهد.
مستعلی زاده بیان كرد: پذیرش و نمایش خدمات به مراجعین در سفره خانه ها و مكان هایی كه نسبت به اجرای موسیقی زنده كرده است نباید بیشتر از ظرفیت مكان و واحد صنفی باشد.
سرپرست پلیس امنیت عمومی استان اشاره كرد: اداره نظارت بر اماكن عمومی به همراه پلیس امنیت اخلاقی به صورت مشترك بر روش اجرای موسیقی زنده در سفره خانه ها و هتل ها و رستوران ها نظارت خواهند داشت و در صورت مشاهده تخلف برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.1397/12/14
14:37:37
5.0 / 5
4583
تگهای خبر: خدمات , دوربین , فرهنگ , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است