همسر استاد چیره دست گیتار هرمزگان:

همسرم از بی توجهی رنج می برد

همسرم از بی توجهی رنج می برد آبی طرح: ایسنا/هرمزگان بی گمان تمام كسانی كه در بندرعباس در زمینه گیتار فعالیت دارند، او را می شناسد و یا حداقل نام او را شنیده اند. حمید سعید 52 سال سن دارد و متولد محله سریگ بندرعباس است. كار موسیقی را از كلاس سوم راهنمایی شروع كرد و نخستین سازی كه آغاز به یادگیری آن كردˮارگ ملودی كایˮ كوچكی بود ؛ازآنجایی كه علاقه به گیتار داشت با چوب و حلب روغن و سیم ترمز گیتاری درست می كند كه با آن نواختن ملودی را تمرین می كرد تا اینكه پول توجیبی اندكی اش را  جمع كرد تا به 1000 تومان رسید و نخستین گیتارش را كه ˮكلاسیك اِكمونت هلندیˮ بود در بندرعباس خریداری كرد و نخستین شعری را كه با آن یاد گرفت عاشِـق بودُم بی نِگاهِ توای دِلبر بودحمید سعید یادگیری گیتار را از ملودی آغاز كرد تا اینكه به كمك آقای نفیسی نواختن آكورد را فرامی گیرد و پس ازآن با مطالعه كتاب های خودآموز موسیقی بر دانش موسیقی اش می افزاید.
در دهه شصت با نوازندگی ارگ توسط ناصر عبدالهی و خوانندگی وی، كارش را به صورت گروهی ارائه می دهد كه سعید در این گروه گیتار برقی می نواخت. همچون سازهایی كه حمید سعید نواختن آنها را بلد است می توان از ارگ، انواع گیتار(برقی، كلاسیك، فولك، باس و...)، جاز، ترامپت، عود، آكاردیون، ویلن و... را نام برد.

حمید سعید در خیلی از كارهای مرحوم زنده یاد ابراهیم منصفی مانند "تا تو قَدر مهِ بُدونی دیر اَبوت، از اون شُو كهِ چِشمُم وازت كهَ وا تو بودم مهِ آشنا و اَمون اَز ناموندگاری" همكاری داشته است.
حال مدتی است این هنرمند چیره دست هرمزگانی در بستر بیماری است و این روزها نواختن را بالاجبار كنار گذاشته است به همین مناسبت برخی از فعالین عرصه موسیقی هرمزگان با رفتن به منزل استاد سعید سبب بهبود وضعیت روحی وی شدند.

خواننده مطرح پاپ كشورمان در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: واقعاً از بانیان این برنامه ممنونم كه بار دیگر نشان دادند كه جامعه موسیقی هرمزگان با همدلی می تواند خیلی از مشكلات را پشت سر بگذارد.
غلامرضا صنعتگر با اشاره به اینكه از كودكی استاد سعید را شناخته و همواره عاشق هنر این هنرمند بودم، اشاره كرد: متأسفم امروز شاهد بودم وی نه كلامی صحبت می كند و نه می نوازد و این مایه ناراحتی ام است.
وی با اشاره به اینكه امیدوارم با این همدلی بتوانیم حال این هنرمند را بهبود بخشیم، اشاره كرد: باید همگی دست به دست هم دهیم تا حال این هنرمند بار دیگر خوب شود.
صنعتگر درانتها اظهار داشت: ای كاش در كنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری و صداوسیما اتاق فكری تشكیل می شد تا حال وروز هنرمندان امثال استاد سعید این گونه نبود.

نوازنده مطرح عود كشور در گفت و گو با ایسنا، افزود: امروز به منزل استاد سعید آمدیم تا با همدلی یكدیگر بتوانیم كمی از مشكلات جسمی این هنرمند را كاهش بخشیم.
مرتضی كریمی با اشاره به اینكه باید همگی تلاش نماییم بار دیگر استاد سعید را سرپا نگاه داریم، اشاره كرد: اگر دلمان خوش و حالمان مناسب باشد با همدلی هیچ گاه شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

همچنین بانی این محفل در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: امروز خوشحالم هنرمندان و پیشكسوتان دعوتم را برای حضور در منزل استاد سعید پذیرفتم تا هرچند اندك بتوانیم حال این هنرمند قدیمی را خوب نماییم.
محمود قلندری با اشاره به اینكه از تمامی مسئولان استان می خواهم كه ننشینند و تنها نظاره گر از بین رفتن هنرمندانمان باشند بلكه هر كس در هر جایگاهی به دنبال دست گرفتن از هنرمندانی باشند كه تنها راه درآمدشان هنر است و زمانی كه دیگر نتوانند ارائه هنر داشته باشند منبع درآمدی شان قطع می شود.
این طنزپرداز هرمزگانی با اشاره به اینكه باید همگی حمایت نماییم و متولیان فرهنگ و ارشاد هرمزگان باید در این مدت حامی هنرمندان باشند، افزود: نگذارند دیر شود و دیگر عذاب وجدان كار برایمان باقی بماند.

همسر استاد حمید سعید در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینكه واقعاً ممنونم از تمامی كسانی كه آمدند و موجب شدند لبخند بعد از مدت ها بر چهره این هنرمند بنشیند، اشاره كرد: از سال ها قبل همسرم دارای فشارخون و قند خون بود و چند سال قبل گرفتار سكته قلبی، ماه قبل گرفتار سكته مغزی و هفته گذشته دومین سكته مغزی را پشت سر گذاشت.
وی با اشاره به اینكه باید فشارخون و قندخونش كنترل نماییم تا بتواند سلامتی كامل را به دست آورد، اظهار نمود: چند مدتی است كه دیگر همسرم فعالیت هنری نمی كند و هرچه می گوییم هم دیگر انگیزه ای برای فعالیت ندارد.

همسر استاد حمید سعید با اشاره به اینكه از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان توقعی ندارم چون كاری نمی كنند و حتی یك تماس هم نگرفته اند، اظهار نمود: چرا باید تا كسی از این دنیا رفت یادش كنیم؛ همسرم حالا به همدلی و توجه جامعه و مسئولان نیاز دارد.
وی با اشاره به اینكه همسرم نه بیمه است و نه درامد بازنشستگی دارد، عنوان كرد: همسرم از بی توجهی رنج می برد و تنها خواهش می كنم نگذاریم وقتی هنرمندی در جا افتاد یا فوت كرد از وی یاد نماییم.

منبع:

1398/09/19
14:56:06
5.0 / 5
3999
تگهای خبر: استاد , بیمه , پیشكسوت , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است