سورپرایز اركستر سمفونیك تهران برای آذری ها

سورپرایز اركستر سمفونیك تهران برای آذری ها آبی طرح: اركستر سمفونیك تهران قطعه «آذربایجان فرزند ایران» را برای اولین بار در تبریز اجرا كرد.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودكی، اركستر سمفونیك تهران در دومین شب از اجرای خود در مركز همایش های بین المللی شهر تبریز با حضور بیشتر از ۱۵۰۰ مخاطب موسیقی كلاسیك به روی صحنه رفت.
در این رویداد، قطعه «آذربایجان فرزند ایران» برای اولین بار توسط اركستر سمفونیك تهران اجرا شد.


قبل از اجرای قطعه، روحانی توضیح داد: قطعه ای كه مقرر است اجرا شود، توسط یكی از نوازندگان اركستر تولید شده و برای نخستین بار هم در این شهر و برای مردم خوب تبریز اجرا می گردد.
قطعه «آذربایجان فرزند ایران» توسط عرفان وكیلی از نوازندگان اركستر تولید شده است و روحانی قبل از اجرا سازنده اثر را به تماشاگران معرفی نمود.
روحانی پیش از اجرای قطعه «فریاد تهی» رو به مخاطبان اجرا در تبریز اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی قطعات مختلفی تولید شده و من به پاس رشادت ها و از جان گذشتگی انسان های والا در طول این ۸ سال جنگ قطعه «فریاد تهی» را ساختم. این قطعه رو تقدیم به این عزیزان می كنم؛ چون اگر آنها نبودند ما الان نمی توانستیم اینجا باشیم و برای شما برنامه اجرا نماییم.


حسن ختام برنامه اجرای قطعه «رقص دایره» از ساخته های استاد سنجری بود.
اركستر سمفونیك تهران به رهبری شهرداد روحانی در ادامه سفرهای استانی خود، ۴و ۵ آذرماه در مركز همایش های بین المللی تبریز (خاوران) به روی صحنه رفت.
در این اجرا قطعاتی از آنتوان دورژاك: آوای اسلووانی، یوهانس برامس: رقص مجار شماره ۱، حسین دهلوی: بیژن و منیژه، فكرت امیروف: كردی افشاری، ماكس اشتاینر: بر باد رفت، علی بیرنگ: درد ممتد، عرفان وكیلی: آذربایجان فرزند ایران، یوهانس برامس: رقص مجار شماره ۵ و شهرداد روحانی: فریاد تهی توسط هنرمندان اركستر نواخته شد.1397/09/06
18:47:38
5.0 / 5
4760
تگهای خبر: اركستر , استاد , كلاس , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است